انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37199 بار)

0 کاربر و 15 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا غریب

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
دوستان موافقن موضوع رو جمع کنیم.
یعنی (حل شد)

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
هدف شبکه های من و تو و امثالهم اعتقادات دینی (اسلامی-ابرانی) مردم ماست. در اعتقادات مردم ما اصلا چیزی به اسم کوروش کبیر و تاریخ ۲۵۰۰ ساله و هخامنشیان و ساسانیان وجود نداره. مردم ۳۳ سال پیش ته مونده این عقاید رو چال کردند رفت! به همین خاطر هیچ اهمیتی برای عموم جامعه ما نداره. فقط عده معدودی هستند که به قول خودشون در عصر دموکراسی درباره آن دوران باشکوه! خیال پردازی می کنند و قصه می نویسند. از اون طرف هم این شبکه های مغرض با مطرح کردن این عقاید کهنه سعی دارن مردم ما را با عقاید اکثرا درست و اصیل اسلامی شون بیگانه کنند. می خوان به ما القا کنند که شما بعد از کوروش فقط بدبخت بودین و عقب افتاده. می خوان حواس ما رو از تاریخ شفاف اصیل اسلامی مون پرت کنند تا از دینمون روی برگردون بشیم. برای ما از کوروشی می گن که یهودی ها رو آزاد کرد تا نفرت ما از صهیونیست های خونخوار رو تبدیل به محبت کنند.  دوستان اگر هم مسلمون نیستند هوشیار باشند با چشم باز به این شبکه ها نگاه کنند. سبک زندگی ای که این شبکه ها دارن ترویج می دن هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل ایرانی (حتی فرهنگ مهجور کوروش کبیری) ندارد!
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
هدف شبکه های من و تو و امثالهم اعتقادات دینی (اسلامی-ابرانی) مردم ماست. در اعتقادات مردم ما اصلا چیزی به اسم کوروش کبیر و تاریخ ۲۵۰۰ ساله و هخامنشیان و ساسانیان وجود نداره. مردم ۳۳ سال پیش ته مونده این عقاید رو چال کردند رفت! به همین خاطر هیچ اهمیتی برای عموم جامعه ما نداره. فقط عده معدودی هستند که به قول خودشون در عصر دموکراسی درباره آن دوران باشکوه! خیال پردازی می کنند و قصه می نویسند. از اون طرف هم این شبکه های مغرض با مطرح کردن این عقاید کهنه سعی دارن مردم ما را با عقاید اکثرا درست و اصیل اسلامی شون بیگانه کنند. می خوان به ما القا کنند که شما بعد از کوروش فقط بدبخت بودین و عقب افتاده. می خوان حواس ما رو از تاریخ شفاف اصیل اسلامی مون پرت کنند تا از دینمون روی برگردون بشیم. برای ما از کوروشی می گن که یهودی ها رو آزاد کرد تا نفرت ما از صهیونیست های خونخوار رو تبدیل به محبت کنند.  دوستان اگر هم مسلمون نیستند هوشیار باشند با چشم باز به این شبکه ها نگاه کنند. سبک زندگی ای که این شبکه ها دارن ترویج می دن هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل ایرانی (حتی فرهنگ مهجور کوروش کبیری) ندارد!
جک نگو! متن زیر رو بخون یه سرچی هم کنی در اینترنت مطلب به اندازه کافی است:
نقل‌قول
در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل منشور كوروش بزرگ را به شش زبان رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این منشور در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک نگهداری می‌شود.همینطور بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در جریان سفر به تهران، رسما از استوانه کورش به عنوان نخستین بیانیه حقوق بشر یاد کرد و آن را مایه افتخار ایرانیان دانست
قضاوت با خواننده خودشون تصمیم میگیرن کدوم عقاید کهنه است! آدمی که تاریخ کشورش رو به سخره بگیره یک آدم بی هویت است. #-o

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
دوستان نرید تو خاکی
بحث رو علمی و با بیان و استدلال های قوی جلو ببرید. ;)

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
جک نگو! متن زیر رو بخون یه سرچی هم کنی در اینترنت مطلب به اندازه کافی است:
نقل‌قول
در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل منشور كوروش بزرگ را به شش زبان رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این منشور در مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک نگهداری می‌شود.همینطور بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در جریان سفر به تهران، رسما از استوانه کورش به عنوان نخستین بیانیه حقوق بشر یاد کرد و آن را مایه افتخار ایرانیان دانست
قضاوت با خواننده خودشون تصمیم میگیرن کدوم عقاید کهنه است! آدمی که تاریخ کشورش رو به سخره بگیره یک آدم بی هویت است. #-o
چه ربطی به حرفای من داره برادر من؟! اگه من می گفتم هیشکی کوروش و منشورشو دوست نداره حرف شما درست و به جا بود. حرف من چیز دیگس اولا!
ثانیا اگر ملاک رو زمان بگیریم که اکثرا همین کارو می کنن با گفتن ۱۴۰۰ سال پیش) عقاید کوروش و اینا! کهنه تره! اگرم بخوایم خیلی منطقی باشیم! و ملاکمون مثلا انطباق با زمان باشه بازم هم متاسفانه تو خیلی از مسائل کوروش حرفی برای گفتن ندارد!
ثالثا من تاریخ کشورمو مسخره نکردم! (اگه اینطوری به نظر میاد باید بگم این طور نیست!) حرفتون درسته و درستتر هم میشه اگر بگیم آدمی که تاریخ کشورش رو فراموش می کنه بی هویته!
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
این چه سوالیه؟
به نطرم این تاپیک نباید به وجود میومد چون سوالش معنی نداره تو این انجمن.
نظر خودم اینه:
چون ویندوزه و بیشتر سیستم بازی هست تا سیستم عامل.
من تحمل ندارم از سیستم عاملی استفاده کنم که برای نصب هر برنامه ای که نیاز داری یا درایور سخت افزارت اول باید کلی جستجو کنی پیداش کنی بعد هم ممکنه لازم باشه به حساب کسی پول بریزی تا برنامه دانلود شه بعد نصبش کنی.ترجیح میدم تو همین سیستم عامل دوست داشتنی هر برنامه ای رو که خواستم با یک دستور پیدا کنم و با یک دستور نصب کنم.همین ویژگی برای به روز رسانی برنامه ها هم صدق می کنه.تازه ویندوز برای هر کاری هم نرم افزار می خواد و خودش حتی نمی تونه فایل PDF باز کنه.
حالا از نقص های پایداری و امنیتیش هم چیزی نگفتم.

پی نوشت: من از اوبونتو استفاده نمی کنم ولی بالاخره همه GNU/Linux ها از یک جنسن.  :)
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
به مایکروسافت احترام میذارم. هیچ کس هم منکر خدمات بیل گیتس و مایکروسافت به دنیای کامپیوتر نمیشه اما، وقتی جامعه ای با یه فلسفه ی عمیق هست که بهم آزادی میده توی دنیای کامپیوتر خب معلومه که به جای مایکروسافت به اون جامعه میپیوندم. ;)
Freedom and community are important

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
این چه سوالیه؟
به نطرم این تاپیک نباید به وجود میومد چون سوالش معنی نداره تو این انجمن.
نظر خودم اینه:
چون ویندوزه و بیشتر سیستم بازی هست تا سیستم عامل.
من تحمل ندارم از سیستم عاملی استفاده کنم که برای نصب هر برنامه ای که نیاز داری یا درایور سخت افزارت اول باید کلی جستجو کنی پیداش کنی بعد هم ممکنه لازم باشه به حساب کسی پول بریزی تا برنامه دانلود شه بعد نصبش کنی.ترجیح میدم تو همین سیستم عامل دوست داشتنی هر برنامه ای رو که خواستم با یک دستور پیدا کنم و با یک دستور نصب کنم.همین ویژگی برای به روز رسانی برنامه ها هم صدق می کنه.تازه ویندوز برای هر کاری هم نرم افزار می خواد و خودش حتی نمی تونه فایل PDF باز کنه.
حالا از نقص های پایداری و امنیتیش هم چیزی نگفتم.

پی نوشت: من از اوبونتو استفاده نمی کنم ولی بالاخره همه GNU/Linux ها از یک جنسن.  :)
تازه ویندوز برای هر کاری هم نرم افزار می خواد و خودش حتی نمی تونه فایل PDF باز کنه!! وای خدای من چی گفتی  :lolflag: لینوکس خودش فایل PDF رو باز میکنه! شوخی میکنی  ;D برنامه ای که باهاش فایل های پی دی اف رو باز میکنید اسمش Evince هست! و یه برنامه ای هست که به طور پیش فرض بر روی سیستم نصب شده مثل فایرفاکس! درایورهای سخت افزاری معمولاً سخت افزار که میخرید سی دی درایورشون معمولا روش است! به حساب کسی پول بریزی تا نصب کنه  :-k اگه منظورت پشتیبانی است که همه جا همینطوره!
جان هر کی دوست دارید مستدل حرف بزنید باور کنید هیچ اتفاقی نمی افته. فقط نگید دارم از ویندوز دفاع میکنم! :-s
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 10:45 ق‌ظ توسط Bijanbnd »

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
ویندوز فقط به درد بازی میخوره و من به دو دلیل ویندوز رو کنار گذاشتم.
۱. چون امنیتش بسیار پایینه. حتی موقعی که فکر میکنی سیستمت کاملا خالی از ویروس و بدافزاره کاملا در اشتباهی :D
۲. چون خیلی counter strike بازی میکردم و از زندگیم عقب می‌افتادم. توی لینوکس هم بازی هست ولی در عین لذت دادن به آدم اونجوری آدم رو معتاد نمیکنه.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
من فکر نمیکنم win8 جای xp و ویستا رو بگیره.ما هم همون 1% میمونیم ;D

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اینجا علت انحصاره و معلول آزادی! چطوری امکان داشت اگه از اول انحصار طلبی نبود استالمن به فکر نرم افزار آزاد بی افته و لینوس هم اگه یونیکس رو روی کامپیوترش رایگان داشت به فکر نوشتن یه OS شبیه اون باشه؟ اگه از اول همه چیز راحت بود کسی به خودش زحمتی نمیداد و هیچ چیز هیچ چیز هم مثل الانش نبود.

دچار یه اشتباه بزرگ شدی. آزادی و رایگان بودن دو چیز مختلف هستن. خیلی از برنامه‌های رایگان آزاد نیستن و تا وقتیی آزاد نباشن من ازشون استفاده نمی‌کنم

دوست گرامی به نظر شما صبح تا شب فحش دادن به مایکروسافت و بی شرف خودن یه مرد اسمش مخالفته یا ستیز؟
مخالفت. کاری که امثال بیل گیتس می‌کنن و برای نابودی آزادی سرمایه‌گذاری می‌کنن اسمش ستیزه

نامه آقای گیتس  بعد از شروع چنبش نوشته شد.
خب این‌جا می‌گه: «Stallman founded the Free Software Foundation in 1985 to support the movement.» و این‌جا هم نوشته اون نامه در سال ۱۹۷۵ نوشته شده. بیل گیتس ماشین زمان داشته؟

اگه کسی میتونه کاری رو بهتر از دیگری انجام بده دلیل بر دزدی نیست.قرار نیست هر کسی که یه صندلی خوب میسازه به مخترع صندلی باج و خراج بده!
اگه بتونه بهتر انجام بده. دات‌نت رو با جاوا مقایسه کن ;D یا ای‌اس‌پی رو با پی‌اچ‌پی ;D یا حتا ویژوال استودیو رو با اکلیپس :D یا هر محصول دیگه‌ای که در برابر مشابه مایکروشافتی‌اش می‌شه فقط *فیس‌پالم* انجام داد. درمورد باج ندادن هم من باهات موافقم، ولی خب خود مایکروسافت که به این معتقد نیست! پس داره قواعد دنیای خودش رو هم زیر پا می‌ذاره

شما فکر میکنید تمام قوانین حق ثبت و استفاده اختراع توی کل جهان کشکه؟! من اسم این کار رو پیشرفت میذارم.
بله، من معتقدم که کشکه. و نه‌تنها کشکه که ابزاریه در دست سرمایه‌دارانی که به واسطه‌ی پولشون قدرت سیاسی پیدا کردن تا با وضع چنین قانون‌هایی جلوی پیشرفت رو بگیرن. چنین قانون‌هایی (پتنت و کپی‌رایت و…) عامل اصلی جلوگیری از پیشرفت علم و جامعه هستن

این فقط یه جواب داره: اثیر بند رهایی ، آزاد نیست.
اثیر که احتمالا اسیر بوده منظورت، در صورتی اسیره که یه قدرت انحصارگری وجود داشته باشه و اون رو اسیر کرده باشه. اگه اسیرکننده وجود نداشته باشه هیچ‌کس اسیر نیست و همه آزاد هستن. برادر من نزن این حرف‌ها. نمی‌دونم این رو از کجا شنیدی، ولی ۱۰۰٪ کسی که چنین چیزی رو بهت گفته قصد خوبی نداشته از پراکندن این مسأله

راستی آقای بهزادی مایکروسافت دوست داره محصولاتشو بفروشه خب بفروشه به ما چه؟
دلیل نمیشه چون داره محصولاتشو میفروشه آقای بیل بی شرف باشه.
مثلا من دوست دارم آتیش بزنم به مالم چرا چون مال خودمه آقا.اصلا میخوام ویندوز رو ۲۰۰۰ دلار بفروشم خب میفروشم چرا چون مال خودمه و یکی هم دوست داره رایگان بده خب بده.
با بخش فروشش اصلا کاری ندارم. مگه ردهت محصولاتش رو نمی‌فروشه؟ همین الآن شما برو تو خیلبون سی‌دی اوبونتو رو کپی‌کن بفروش، با فروش مشکلی نداریم که! مشکل مایکروشافت اینه که آزادی مردم رو ازشون می‌گیره و هرکس که به خودش اجازه‌ی فکر کردن در مورد انجام چنین کاری رو بده سزاوار بالاترین توهین‌هاست و در یک دستگاه قضایی عادل (که متأسّفانه در جهان امروز وجود نداره)، سزاوار بالاترین مجازات‌ها

من مصرف کننده باید انتخاب کنم و توهین کار درستی نیست و واژه بی شرف پشتش هزار تا معنا خوابیده.
در ضمن اشتباه نشه، من نگفتم بیل‌گیتس بی‌شرفه‌ها! گفتم اگه بهش بگم بی‌شرف هم حرف بی‌جایی نزدم ;D

متاسفانه موضوع کاملا از اون چیزی که اول خواستم بیرون رفت و خوب بود ذکر کردم (تعصب ممنوع)
فکر کنم معنی تعصّب رو نمی‌دونی! تعصّب به وقتی می‌گن که خارج از منطق و دلیل و سند حرفی زده بشه. وگرنه اگه من با سند بگم فلانی بی‌شرفه یا فلان‌چیز آشفاله اسمش تعصّب نیست، نظر کارشناسیه

میخواهی حذفش کنی!؟! فرق شما با افرادی که دوست دارن فقط عقاید و خواسته های خودشون رو به کرسی بنشونن چیه؟ اگه همه مثل شما فکر کنند راضی میشی؟! از ویندوز تا حالا استفاده نکردی؟! از همون اول فقط با لینوکس کار کردی؟! دچار توهم توطئه هستی دیگه درست میگم نه؟  ;D

یعنی اگه کسی بخواد هیتلر یا طالبان رو حذف کنه تمامیت‌خواهه؟
آقامون میرحسین موسوی در کتاب «پنج گفتار»ش یه مقاله‌ی خوبی داره به اسم «توطئه یا توهّم توطئه». توصیه می‌کنم همه حتماً بخوننش

قانون برای آزادی اومده نه آزادی برای قانون.
آفرین! این جمله‌ات خیلی قشنگ بود. مرسی. پس اگه قانونی داشت آزادی ما رو زیر پا می‌گذاشت، نباید این اجازه رو بهش بدیم و باید قبلش اون قانون رو از بین ببریم

اما اوبونتو هم رایگانه یعنی جاسوسیه؟
نرم‌افزارهای آزاد به خاطر ماهیتشون نمی‌تونن ابزار جاسوسی باشن. اگه شک داری کدش رو ببین. اگه بار هم بیش‌تر میخوای بیا مثل من سیستم‌عامل خودت رو از پایه درست کن. یا اصلاً بیا از همین سیستم‌عامل من استفاده کن. بهت قول می‌دم توش ابزار جاسوسی نباشه :D

این دنیا یا باید گرگ بود یا اصلا نبود یعنی دنیا برات مهم نبود.
من نظرم برعکس اینه. همون‌طور که آقامون استالمن می‌گه: «بگذارید دنیا به هرجایی که می‌خواد برود، من ذرّه‌ای سختی را برای رسید به آزادی تحمّل می‌کنم»

من بارها دیدم در خود لینوکس هم وقتی هیچ سایتی باز نیست وقتی به اینترنت وصل شدم چراغ ADSL روشن و داره سند و رسیو انجام میده! پس مطابق استدلال شما! حتما داره جاسوسی میکنه.
شما کافیه این دستور رو بزنی تا ببینی چی داره از کجا به کجا می‌ره. معادل ویندوزی این دستور چیه؟
$ lsof -i
یا لینوکس همون minix چهل و نه دلاری بوده که بهترش کردن و رایگان در اختیار دیگران قرارش دادن؟
لینوکس کلَاً با فلسفه‌ای مخالف مینیکس تولید شده و حتا یک خط هم شبیه اون نیست. تا جایی که تتن‌باوم گفته اگه لینوس دوباره با من درس سیستم‌عامل برداره مطمئناً می‌اندازمش

راستی به نظرت gimp یکم شبیه photoshop نیست؟
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما با گرافیست‌هایی که می‌خوان مهاجرت کنه ایه که گیمپ اصلاً شبیه فوتوشاپ نیست

این اون چیزیه که من بهش می‌گم تعصّب

« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 02:41 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی نعمت اللهی

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 648
  • every thing is [im]possible
    • وبلاگ شخصی من
ویندوز 8 به نظر من هیچ مشکلی نداره جز اینکه نمیذاره هر کار خواستی انجام بدی مثلا دکمه استارت رو برداشته و گفته که با نرم افزار هایی که این دکمه رو برگردونن مبارزه میکنه

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست

ببخشید این چه ربطی به این بحث داره ! هرچند من با ۹۰ ٪ حرف های شما موافقم ! تاکید می کنم ۹۰ ٪ (کوروش چش بود بنده خدا مرد خوبی بود ! بعضی می گن پیامبر هم بوده !)
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1391، 08:36 ب‌ظ توسط h1229m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین adel1368

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 387
نقل‌قول
بعضی می گن پیامبر هم بوده !)
بهتره موضوع بحث روعوض کنین بذارین (پیامبران ناشناخته)

عجب حرفایی آدم شاخ درمیاره ???
(((خالیق یازان خطی هش کیم پوزابیلمز)))

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
نقل‌قول
خب این‌جا می‌گه: «Stallman founded the Free Software Foundation in 1985 to support the movement.» و این‌جا هم نوشته اون نامه در سال ۱۹۷۵ نوشته شده. بیل گیتس ماشین زمان داشته؟
در مورد این قضیه: 1970 گروهی از هکرها و کامپیوتر کاران تفننی ، باشگاه کامپیوتر خانه ساز رو تشکیل دادند که اولین قدم جنبش بود. 1976 آقای بیل گیتش اون نامه ای که شما میگید رو به خطاب به این گروه نوشت. جنبش اصلی GNU رو آقای استالمن 1985 شروع کرد.

تو رو خدا غلط املایی گرفتن وسط بحث دیگه خیلی چیز ضایعیه چه کاری می کنید.

و بقیه موارد هم منطق بنده و جنابعالی از کف اقیانوس تا نوک اورست فرق داره.
بنده به دلیل اعتقادات شخصی خودم در رابطه با افراد در بحث کردن به این بحث ادامه نمیدم.
فقط کافیه که قبول کنیم که نظرات متفاوتی داریم.