انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

اگر ویندوز ۸ مانند اوبونتو  رایگان بود...

من تنها از ویندوز ۸ استفاده میکردم.
13 (12.4%)
من باز هم اوبونتو را ترجیح میدادم و تنها از اوبونتو استفاده میکردم.
92 (87.6%)

مجموع آرای اعضا: 105

نویسنده موضوع: چرا به ویندوز مهاجرت نمیکنید؟معایب ویندوز چیست؟ (تعصب ممنوع)  (دفعات بازدید: 37166 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Al!rezA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
(چرا unity 2d رو حذف کردن آخه !؟)
حذفش نکردن. در واقع توی اوبونتو ۱۲.۱۰ دیگه چیزی به عنوان Unity 2D و 3D وجود نداره. خود سیستم با توجه به سیستم شما یه سری قابلیت ها رو حذف یا اجرا میکنه.
سلام درسته من هم همین منظورم بود
با این حال  خوب عمل نمیکنه و لگ میزنه سیستم مرتب حرارت سیستم هم بالا میره، با وجود اینکه تمام ایفکت ها رو غیر فعال کردم باز همینطوره
شاید هم مربوط به چیزه دیگه ایی هست ! نمیدونم

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
نقل‌قول
یعنی کوروش بزرگ از سیستم عامل لینوکس استفاده نمیکرد؟ خیلی بعیدها
چرا. اتفاقا اون شبکه چاپارها رو هم خودم با debian stable واسش کانفیگ کردم ;D
php رو هم اولین بار من اونجا استفاده کردم. اون p اولش مخفف persian هستش \\:D/
;D ;D 8) کانفیگ کار من بوداااااااااا

آفلاین tazekar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 148
  • آی نفس کش!
اینجا رو بهتر از ویندوز میدونم ولی عیب بزرگش اینه که اکثر شرکت ها نرم افزار هاون رو فقظ برای ویندوز عرضه میکنن. برای بسیاری از برنامه ها و مخصوصا گیم ها یا معادل لینوکسی وجود نداره و یا ضعیف عمل میکنه. مثلا vlc برای من هیچ وقت نتونست جای km رو بگیره.

برتری دیگه ی ویندوز اینه که همه گیر هستش و اکثرا از اون استفاده میکنن. ما هم مجبوریم هم رنگ جماعت بشیم. برای امور درسی مجبوریم از برنامه های ویندوزی استفاده کنیم و ...

در شهری که همه کج راه میروند به کسی که صاف راه میرود میخندند

ویندوز ۸ رو همزمان با اوبونتو 12.10 نصب کردم. یعنی از ورژن 10.10 اومدم 12.10 و از ویندوز xp رفتم 8. راستش هم برای ویندوز و هم اوبونتو ورژن های قبلی رو ترجیح میدم :) از اون موقع تقریبا هر روز از اوبونتو استفاده میکنم ولی بیش از از ۴ بار وارد ویندوز نشدم. فقط برای نیاز هایی که توسط اوبونتو رفع نمیشن میرم سراغ ویندوز که در این دو هفته اخیر نیازی نبوده  ;D

نظر شخصی من اینه که یه کاربر تازه کار و معمولی به هیچ وجه اوبونتو رو انتخاب نمیکنه. به چند دلیل:
- کامپیوتر رو که میخره, یعنی وقتی که میخواد کار رو شروع کنه ویندوز روش نصبه
- کسی نیست راهنماییش کنه. همه ویندوز دارن
- در فروشگاه ها برنامه برای لینوکس خیلی کم عرضه میشه یه جورایی میشه گفت نیست اصن. برو مغازه بگو برنامه gimp برای اوبونتو میخوام. یارو میمونه! ولی بگو فتوشاپ میخوام. صد نوع برات ردیف میکنه
- برای استفاده از لینوکسی ها باید اینترنت داشته باشه. بدون اینترنت معنی ندارن
- یه کاربر عادی هستش که استفاده معمولی میخواد بکنه و چیزی از برنامه نویسی و سورس کد و اینا نمیدونه و آزادی و این حرفا براش معنی نداره

(من حرفام بی طرفانه بود. حقیقت رو گفتم. منصفانه نگاه کنید)
ای بابا!

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
با خیلی از حزفاتون موافقم ولی بنظرتون بهتر به بقیه هم یاد بدیم که صاف راه برن
تازه همه می تونند بیان واز طریق این فروم به پاسخ سوال هاشون راهت تر از ویندوز دست یابند
حالا که تقریبا اینترنت تو همه ی خونه ها هست
یه کاربر تازه هم که هیچی از اینها ندونه(خودم)می تونه بیاد و نیاز های کوچک روز مره اش را تو اوبونتو برطرف کنه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین Vahid T

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
تعصب چیز خوبی نیست چه لینوکس چه ویندوز چه مک.
ولی حرفهای بعضی از دو ستان باعث میشه آدم از لینوکس بیشتر از ویندوز (جاسوس قرمز اسراییلی صهیونیست آمریکایی بد  ;D :!:) بترسه.
که نکنه مثلا توی یه کشوری یه بندگان خدایی دلشون بخواد برای اینکه جاسوسی نشه یه سیستم عاملی مثل Red Dragon کره شمالی درست کنن که کاربرا فقط جاهای امن که جاسوس نداره بتونن برن.

پ.ن.
 راستی یونیتی خیلی باحاله. از 7 قشنگتره. برای دیسپلی واید خوب جواب میده. یعنی از فضا خوب استفاده می کنه.

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
من برای یکی از دوستانم w8 رو نصب کردم.برای نصبش تمام اطلاعات شخصی شما رو ثبت میکنند، از شماره تلفن ،آدرس،تاریخ تولد و.....و اگر خارج از ایران زندگی میکنید نمیتونید اطلاعات غلط بدید چون اطلاعات بصورت آنلاین باید تإیید بشه  و اگر نشه ویندوز نصب نمیشه
اینجوری آدم احساس میکنه در زندان میکروسوفت بسر میبره

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
من برای یکی از دوستانم w8 رو نصب کردم.برای نصبش تمام اطلاعات شخصی شما رو ثبت میکنند، از شماره تلفن ،آدرس،تاریخ تولد و.....و اگر خارج از ایران زندگی میکنید نمیتونید اطلاعات غلط بدید چون اطلاعات بصورت آنلاین باید تإیید بشه  و اگر نشه ویندوز نصب نمیشه
اینجوری آدم احساس میکنه در زندان میکروسوفت بسر میبره
دقیقا!!!

آفلاین محمد رضا حسینی

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
سلام به همه‌ی دوستان

من شش سال پیش با لینوکس آشنا شدم. واقعا از لینوکس خوشم اومد. اما از لینوکس استفاده نمی کردم. حتی زمانی بود که در دانشگاه و محل کار از لینوکس استفاده می‌کردم اما روی کامپیوتر خودم اگر چه اوبونتو هم نصب بود ولی ویندوز انتخاب اول و آخر در ۹۹ درصد اوقات بود. به مرور رغبت من به استفاده از ویندوز کمتر و نسبت به لینوکس بیشتر شد. تا جایی که ویندوز کاملا کنار رفت، و من به اوبونتو مهاجرت کردم. البته هنوز هم از ویندوز استفاده می‌کنم، ولی فقط در شرایطی که مجبور باشم.

دلایل زیادی در این تاپیک برای عدم مهاجرت به ویندوز و استفاده از لینوکس مطرح شد. اما باید بگم همه‌ی آن‌ها هست و هیچ کدام از آن‌ها نیست.  هیچ کدام از ما زمانی که به لینوکس مهاجرت کردیم، نیامدیم یک لیست از مزایا و معایب لینوکس تهیه کنیم و بعد به صورت کاملا عقلانی و فقط به خاطر این مزایا به لینوکس مهاجرت کنیم. بلکه ما در استفاده‌های ابتدایی خودمان کم کم تفاوت مهمی را بین لینوکس و ویندوز حس کردیم.

اصلی‌ترین دلیل همه‌ی ما برای استفاده از لینوکس حس خوبی است که در کار کردن با لینوکس و در تجربه‌ی کاربری اون داریم. در یک کلمه، لینوکس جالب‌تر از ویندوز است. ما از استفاده از لینوکس لذت می‌بریم. (حداقل این است که بیشتر از ویندوز لذت می‌بریم) شاید اگر این حس خوب زمانی در ویندوز یا هر سیستم عامل دیگری هم به وجود بیاید سراغش برویم. ولی تا امروز این حس خوب فقط و فقط در لینوکس وجود داشته است.

حتی فراتر از این، دلیل اصلی به وجود آمدن توزیع‌های دسکتاپ مختلف هم همین است. این حس خوب برای هر شخص، در یک توزیع خاص و در یک محیط خاص به وجود میاد. برای من در اوبونتو و یونیتی،‌ برای دیگری در فدورا و گنوم شل و برای شخص دیگری در آریوس.

پ.ن. در متن از «لینوکس» استفاده کردم، تا کلی‌ترین حالت ممکن را به کار برده باشم.

آفلاین امیرمسعود مهرابیان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
    • http://ammir.ir
پ.ن. در متن از «لینوکس» استفاده کردم، تا کلی‌ترین حالت ممکن را به کار برده باشم.
دلیل قانع کننده ای نیست :D
سیستم عاملی که ما استفاده میکنیم سیستم گنو هست با هسته ی لینوکس. پس اسمش هم گنو/لینوکس باید باشه. لینوکس خودش به تنهایی یه هسته ی چندمگابایتی بیشتر نیست. (حالا از بحث زیاد دور نشیم)  ;D
Freedom and community are important

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
نقل‌قول
هشدار: این موضوع طی 120 روز اخیر هیچ ارسالی نداشته است.
با این شرایط آیا از ارسال پاسخ اطمینان دارید؟.
اوه کارا خدا  ;D
شرمنده که تاپیک 4 ماه راکد مونده رو زنده کردم.
من خودم 7 سال از ویندوز استفاده کردم. اوبونتو رو هم به خاطر رایگان بودن انتخاب کردم. ولی بعد از استفاده، به این نتیجه رسیدم که اگه ویندوز8 رایگان که چه عرض کنم، حتی اگه برای نصبش بهمون پول هم بدن، بازم همین اوبونتو رو استفاده می کنم.
چون من هر کاری توی ویندوز انجام میدادم، الآن توی اوبونتو هم انجام میدم با این تفاوت که اینجا تعامل بیشتری با آدم هست. قشنگ حس می کنی که به عنوان یک کاربر توی اوبونتو بهت اهمیت داده شده. صاحب سیستم عاملی که نصب کردی، هستی.
دلایل خیلی زیادی هست که من اوبونتو رو به ویندوز ( حتی 8.1 ) ترجیح میدم، ولی اینجا جاش نیست که بگم.
فقط همین رو بگم که یه بنده خدایی ( دوستم ) که به خاطر بازی فقط 7 و 8 رو قبول داشت، از پریروز که اون بازی ها رو توی اوبونتو به وسیله ی واین اجرا کرده، کلا نظرش عوض شده. به گفته ی خودش اون بازی ها توی واین حتی از ویندوز هم سرعت اجرای بالاتری دارن.
 ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113

فقط همین رو بگم که یه بنده خدایی ( دوستم ) که به خاطر بازی فقط 7 و 8 رو قبول داشت، از پریروز که اون بازی ها رو توی اوبونتو به وسیله ی واین اجرا کرده، کلا نظرش عوض شده. به گفته ی خودش اون بازی ها توی واین حتی از ویندوز هم سرعت اجرای بالاتری دارن.
 ;)
اگه از این موضوع مطمئنی همین الان ویندوزو پاک کنم؟ :P
چند تا بازی جدید اومده دیگه سیستمم نمیکشه اجراشون کنم اگه با واین میشه دیگه کلاً برم اوبونتو :)
برم یه کم تحقیق کنم راجع بهش ;)

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
بیا دوست عزیز
این لینک کامنت این دوستم که توی زومیت گذاشته.  ;)
http://www.zoomit.ir/software/11735-zoomapp-nasa#comment-300180
راستی! صدای کیم آه جونگ رو هم خیلی دوست دارم. اگه فیلم زیبای 200 پوندی رو ندیدی حتما ببین. دق می کنی  ;)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
بیا دوست عزیز
راستی! صدای کیم آه جونگ رو هم خیلی دوست دارم. اگه فیلم زیبای 200 پوندی رو ندیدی حتما ببین. دق می کنی  ;)
دستت درد نکنه میرم میخونمش الان ;)

باورم نمیشه بالاخره اینجا هم یکی پیدا شد بشناستش ;D
دیدمش قشنگه ;) یه 6-7 سالی میشه فنشم ولی خیلی کاراش کم شده تازگیا :(

---------------------
ویرایش: خوندم. اینجوری که دوستت تعریف کرده حتماً روون اجرا میشه. فقط یه چیزی. چرا رفته زیر این اپه همچین چیزی کامنت کرده؟ اصلاً جاش نبود :D
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1393، 02:16 ب‌ظ توسط Jasper »

آفلاین mojtabazn

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 260
  • Arch + Lxqt +compiz
سلام

تو عنوان تاپیک گفته تعصب ممنوع اما 2 گزینه نظر سنجی داره به هر حال دلایل زیادی دارم که بیشتر وقت خودمو پای سیستم تو لینوکس سر کنم اما هرچه قدر هم ویندوز بد باشه به خاطر یادگیری و کنجکاوی :) و عقب نموندن از  کسایی که ترجیح میدن ویندوز کار کنند و چندین دلیل دیگه سعی میکردم و میکنم روزی 2 ساعت

تو ویندوز بچرخم ....................... پس به گزینه سوم یعنی هر دو مورد رای میدم

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
بیا دوست عزیز
دستت درد نکنه میرم میخونمش الان ;)

باورم نمیشه بالاخره اینجا هم یکی پیدا شد بشناستش ;D
دیدمش قشنگه ;) یه 6-7 سالی میشه فنشم ولی خیلی کاراش کم شده تازگیا :(

---------------------
ویرایش: خوندم. اینجوری که دوستت تعریف کرده حتماً روون اجرا میشه. فقط یه چیزی. چرا رفته زیر این اپه همچین چیزی کامنت کرده؟ اصلاً جاش نبود :D

خخخ. آره منم همین رو بهش گفتم. ولی گفت چون جای دیگه ای نبوده. و این مطلب هم خیلی براش مهم بوده که بگه  ;). شما به دل نگیر
فقط یه نکته. نقل قول می کنم:
نقل‌قول
واسه اجرای روون بازی تو واین باید دایرکت ایکس و vcredist هم ۲۰۰۵ هم ۲۰۰۸ و هم ۲۰۱۰ باید نصب بشه.درایور گرافیکم تو اوبونتو باید نصب شه.دات نت ۳.۵ هم باید نصب شه.