انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57399 بار)

0 کاربر و 21 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • ارسال: 109
  • Oldman
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #60 : 24 خرداد 1391، 02:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
منظورت من هستم دیگه :دی
میخواد خدمت کنه مشکلی نیست خدمت کنه همه ی ما هم ساپورت میکنیم اما جوری که سعی بر بهینه سازی داشته باشه نه اینکه دانلود کنه و کانفیگ کنه ! نصب oxwall نیازی به دانش بالایی نداره ضمنا طریقه ی پیکر بندیش هم تووی داکیومنت هاشون توضیح دادند !
بهتره بیاد یه انجین آزاد برای شبکه اجتماعی رو نصب کنه و براش شبکه اجتماعی بنویسه بعد ارائه بده به تمام آزاد کارا و بخواد توسعه بدن نه این جوری که داره پیش میره ...

درسته نصب اکسوال از نصب یه برنامه ساده ویندوزی هم آسون تره ؛ ولی دقت نکردید دیگه ایشون میاد این رو نصب میکنه ؛ از کسانی که به کمک به جبیر علاقمند هستند خواهش میکنه برای این سیستم کد بزنند ؛ اینطوری کدها اول میاد روی نکست و یک حالت تستینگ پیدا میکنه برای اکسوال و بعد اکسوال با اطمینان کامل کد ها رو به سیستم خودش میبره (امیدوارم منظورم رو گرفته باشید).

نقل‌قول
مگر میشه هر کس با سلیقه خودش یک مجوز بنویسه ؟ اوه یادم نبود جبیره دیگه :دی

مگه OwnCloud نیست؟ این سیستم اکثر بخشهاش تحت GPL هست ولی مجوز خودش هم داره! مجوزهای JNL و JFL هم تقریبا همینطور هستند یعنی فقط روی تولیدات جبیر میان (مثلا JNL که مخفف Jabir Non-Free License هست ؛ میشه برای لوگو ها و اینجور موارد که نمیتونند آزاد باشن و برنامه ها میره تحت مجوز JFL یا Jabir Free License ) .

نقل‌قول
اینم از اون حرفای جبیری بودا :دی
دوست عزیز شما یک روز تووی همین انجمن فعالیت کن ، پرسشتو اینجا بزار ببین دوستان آزاد کار چقدر کمک میکنن !
هیج کسی هم برای این فعالیتشون از شما هیچی نمیخواد !

میدونم دوستان بسیار زیادی هستند که بی منت و چشم داشتی کمک میکنند (نه تنها آزاد کاران در انجمن های دیگر هم همینطور بوده و هست و خواهد بود!).

ولی یک  سری رفتارها میشه (مثلا دوستی کنجکاو میشه که مک توزیع لینوکسه یا نه؛ و یکی میاد تاریخچه کاملش رو میگه دیگه قضیه تموم شده نه این که بشه تاپیک میدون جنگ!) .
این طرز رفتار ها منظورم هست ;)
:-X

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #61 : 24 خرداد 1391، 02:50 ب‌ظ »
نقل‌قول
برای اینکه کاربران حداقل دارند ثابت میکنند که لایق آزادی نیستند 

دوست عزیز نمی دونم چی باعث شده به خودت این حق رو بدی که بیای اینجا و برای دیگران لیاقت تعیین کنی.
زمانی که این انجمن آزادیه نرم افزار رو تبلیغ می کرد جنابعالی با شنیدن اسم لینوکس شاخ در می آوردی و می گفتی لینوکس دیگه چه ویندوزیه؟
این کاملا از نظرات شما مشخصه.
از دوستان خودم هم میخوام بیشتر از این وقت ارزشمندتون رو برای بحث با کسی که معتقده تاثیر یه توزیع که شاید ده تا کاربر نداشته باشه ، بیشتر از گنو هرده هدر ندید!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 733
  • Die it such FRIENDLY word for me
« پاسخ #62 : 24 خرداد 1391، 02:57 ب‌ظ »
نقل‌قول
مگه OwnCloud نیست؟ این سیستم اکثر بخشهاش تحت GPL هست ولی مجوز خودش هم داره! مجوزهای JNL و JFL هم تقریبا همینطور هستند یعنی فقط روی تولیدات جبیر میان (مثلا JNL که مخفف Jabir Non-Free License هست ؛ میشه برای لوگو ها و اینجور موارد که نمیتونند آزاد باشن و برنامه ها میره تحت مجوز JFL یا Jabir Free License ) .

دوست عزیز owncloud از AGPL استفاده میکنه ، مجوزی که FSF نوشتتش ، خود owncloud که نمیتونه مجوز برای خودش بنویسه !
لطفا بیشتر تحقیق کنید ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Affero_General_Public_License

http://www.gnu.org/licenses/agpl-3.0.html

به تاریخش دقت کنید :
GNU Affero General Public License, version 3
November 2007

Affero General Public License, version 1
March 2002

تووی لینک ویکی دقت کنید که پایه ی این مجوز GPL هستش
دوست عزیز خواهشا بیشتر دقت کنید تووی پاسخ هاتون !
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1391، 03:06 ب‌ظ توسط idin_shafei_nia »
من از سرزمین آه آمده ام! سرزمین اندوه های بسیار! از جایی که هیچگاه نخندیده ام!!
من زاده ی‌ سرزمین آه هستم. من از سرزمین شرم آمدم،
از سرزمین حیا‌های بی‌ خاصیت، سرزمین قایم شدن‌های پر قیمت،
من از سرزمین حصار‌های بی‌ منفعت آمده ام !! من از سرزمین پنهان شدن آمده ام
من به رسم آهیان ، همچنان می‌‌آیم!!

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #63 : 24 خرداد 1391، 02:59 ب‌ظ »
یه نکته ای رو اول عرض کنم که اگه تند میرم شما به بزرگی خودتون ببخشید ...

----

نکته بعدی اینکه یکبار پست های خودتون رو بخونید ...

بعد لطفا بیاید حرف‌های من رو بخونید
توی ریمیکس میگی این نرم‌افزارا رو میخوام باشه! میاره تو بسته های پیش‌فرض نصب و چیز خاصی نیاز نداره ! برید و یه مخازن کامل اوبونتو بخرید ! سپس هر چی میخواید رو بریزید !
ضمنا ! لطفا از توزیع های هم‌سطح دیگه‌ای هم استفاده کنید و کمی از سطح خارج شید !
و یه نکته دیگه ای ! نظر شما برای خودتون محترمه ولی تعمیم دادنش درست نیست که بدون دلیل باشه ! به هر حال انتخاب توزیع سلیقه ای هست ولی اینکه بیشتر از گنولینوکس بیاد و انحصار رو از بین ببره !؟؟! بازم شما رو دعوت به کمی فکر میکنم‌! خود جبیر هم توزیعی گنولینوکسی هست !  ( در واقع اوبونتو با ۱۵ دقیقه کار ! + چندین نرم‌افزار )
لازم میدونم مسئله دیگه ای هم گوشزد کنم که هدف همه‌ی سیستم عامل ها فراگیر شدن مثل اوبونتو نیست ... و لزومی هم نداره که باشه! شما این ضرب‌المثل رو قبول داری ؟
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو یا انگلیسیش که میشه
When in Rom, Do as the Romance do

باز هم برای تند رفتن و عدم رعایت احترام معذرت ...

من دوستانی رو گفتم که دانش آموز نیستند و وقت کمتری هم دارند و مثل من و محمدرضا نیستند !‌

حالا میرسیم به خدمت !!! اول باید دید خدمت رو چی تعریف میکنید شما‌!‌ خدمت یعنی چی واقعا ؟ یعنی در میان +۳۰۰ توزیع بیایم یه توزیع دیگه بیاریم (‌اون هم یه ریمیکس !‌ نه یه فورک ) ؟بیایم جواب دوستان رو کامل بدیم ؟؟
در مورد پاسخ دادن که یکی از چیزایی که من واقعا یاد گرفتم توی این جامعه که توی زندگیم به دردم خواهد خورد ! همین نحوه پاسخ لینوکسی هاست ! من یاد گرفتم که اول باید از جناب گوگل پرسید ! نه مثل بعضیا که میان از یقه انسان آویزون میشن میگن این مشکل پیش اومده چی کار کنم‌؟؟‌ ( افراد با سابقه میگن گوگل کن ) بعد که اگه تو گوگل نبود که خیلی احتمال پایینی داره میان تو انجمن میپرسن و دیگری میره گوگل میکنه و دو خط توضیح میده و سپس لینک یه سایت میده‌! به این میگن یه جواب محشر ! این جواب عامل رشد انسان هست ! نه اینکه بیای یه دستورالعمل بدی ! خب زحمت میکشه سوال کننده ! اون وقت اون فسفرهای کورتکس مخ به کار نمی افتند و چیزی یاد نمیگیره !‌

بنده در مورد آزادی نرم افزار و آزادی واقعی در جامعه (‌ نظریه آنارشیسم و نظریات مختلف دربارش ) چندی ماهی هم تحقیق  و پرس و جو کردم و باید بگم که آزادی نمیگه که هر کاری میخوای بکن ! میگه که آزادی هر کاری کنی ولی حق نداری به آزادی کسی تجاوز کنی ! ( این میشه مسئله آگاهی که در جامعه آنارشیستی مطرحه که به سبب همین آنارشیست چپ و راست بوجود اومدن )

من خودم به شخصه از دوستانی که جواب رو با یه لینک میدن هم تشکر ویژه ای میکنم که کارشون واقعا صحیحه !

ضمنا مشکل در هر انجمنی دیده میشه و این هم برطرف خواهد شد و باید ما سعی کنیم برطرف کنیم ! کسی که دنبال سوالی از یه پست میگرده وقتی جوابش رو میگیره بهتره گزینه حل شد رو اضافه کنه و تاپیک رو مختومه اعلام کنه‌!‌ ناظران سایت هم کمی سرشون شلوغه

توی GPL حق ندارید وقتی از نرم افزاری با این مجوز استفاده میکنید با یه مجوز دیگه ای منتشرش کنید قربان!‌مسئله اینجاست که توزیع ایشون همه نرم‌افزاراش GPL هست ! و NonFree هم به دنیای آزاد کمکی نخواهد کرد !‌
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #64 : 24 خرداد 1391، 03:17 ب‌ظ »
نقل‌قول
توی GPL حق ندارید وقتی از نرم افزاری با این مجوز استفاده میکنید با یه مجوز دیگه ای منتشرش کنید قربان!‌مسئله اینجاست که توزیع ایشون همه نرم‌افزاراش GPL هست ! و NonFree هم به دنیای آزاد کمکی نخواهد کرد !‌

کل پستتون رو نشد نقل قول بگیرم ؛ ولی از آخر به اول توضیخ میدم....

نون فری بودن میشه فقط لوگو ها و ... (که نمیتونن آزاد باشن! شما برید مجوز های GPL و ... رو ببینید همشون کپی رایت دارند).

بعد ایشون میاد نرم افزاری که از نو ساخته رو میبره تحت مجوز خودش ؛ همین الان اگر جبیر رو نصب کنید و برید در قسمت نرم افزارهایی که تغییر دادند ؛ چی میبینید؟ چیزی جز مجوز های خود برنامه نمیبینید (حالا جی پی ال ؛ آپاچی و....) ...

اما ...

دوست گرامی اگر جبیر میشه مخازن اوبونتو + ۱۵ دقیقه کانفیگ ظاهری ؛ آریوس هم همینه و تفاوتی نداره. من خودم بارها به محمدرضا و تیمش گوشزد کردم که چه کنند! مثلا اگر من بتونم ۲ گیگ جبیر رو دانلود کنم خب مسلما میتونم اوبونتو نسخه دی وی دی رو دانلود کنم و روش کانفیگ انجام بدم!

مثلا اگر ایشون میومد برای آرچ یا اسلکور یه نصاب گرافیکی + یه برنامه مثل سیناپتیک میساخت به نظر خود من (که طرفدار متعصب جبیر هم هستم) خیلی ارزنده تر بود تا بازی با پک ها!

حالا ایشون ریمستر ارائه داده ؛ شما از کجا میدونی که در آینده قصدش فورک نیست؟ مثلا مینت تا نسخه ۱۲ چیزی فراتر از جبیر نبود ؛ ولی الان شل مخصوص خودش رو برای گنوم ساخته و زیبا تر شده!

یکم واقع بینی کسی رو از هستی ساقط نمیکنه برادر من ;)

شما هم بجای این جور تاپیک ها ؛ بیا یه کمکی به دوستانی که دارند توزیعاتی رو میسازند بکن ؛ کدهای خودت رو به این پروژه ها هدیه کن ؛ یک والپیپر یا لوگو براش طراحی کن ؛ در ویکیش عضو شو و مستند سازی براش انجام بده و ... خیلی کارای دیگه !
مثلا شما دوست داری به پارسیدورا کمک کنی ؛ یکی دوست داره به آریوس کمک کنه ؛ یکی دوست داره به جبیر کمک کنه و خیلی چیزای دیگه که میتونه این مسیر رو برای سازندگانش هموار تر کنه!

شما بدون هیچ دانشی میتونی پارسیکس یا آریوس یا جبیر  و ... رو نصب کنی و بعد مثلا بیای ارور هاش رو برای سازندگانش بفرستی تا ببینن مشکل چیه ؛ و در نسخه بعدی حلش کنند ! نه این که تو سر پروژه بزنی!

من خیلی چیزا رو دیدم تو این دو روزی که رسما وارد این انجمن شدم (قبلش میهمان میومدم...) و فهمیدم سر توزیعی مثل پارسیکس هم حتی شما چنین بلایی رو آوردید (از یک سری نسخه هاش دیگه تاپیک خبر انتشار نیست!!!!!!!!!!)

ببینید ؛ دبیان ؛ اسلکور یا هر توزیع دیگه ؛ از روز و ماه و سال و حتی دهه اول انتشار این طوری که الان هستند نبودند! ولی کاربرانی که فقط علاقه داشتن (دقت کنید ؛ فقط علاقه نه اینکه ازش استفاده کنند! فقط علاقه!) هم اومدن و مستند سازی کردن ؛ مستندات قبلی رو کامل کردند ؛ کدهاشون رو در این پروژه ها میزبانی کردند و در نهایت الان چیزی شدن که ما میبینیم!

مثلا سوزه چی بود اول؟ یه ترجمه ساده از اسلکور ! یا خود اسلکور هم اول کار فقط یه هک از SLS بوده (شاید لینوکس SLS با سی ثانیه کار بهتر از اون در میومده!!!)

پس یکم به دور و اطراف نگاه کنید و بعدش بیاید اینطوری آنارشیست بازی در بیارید!

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #65 : 24 خرداد 1391، 03:27 ب‌ظ »
اینا رو نمیتونم درک کنم ! امکانش هست بیشتر توضیح بدید ؟

نقل‌قول
ولی الان شل مخصوص خودش رو برای گنوم ساخته و زیبا تر شده!

شل اسکریپت نوشته ؟ یا ... چی کار کرده ؟؟

نقل‌قول
فهمیدم سر توزیعی مثل پارسیکس هم حتی شما چنین بلایی رو آوردید

تا اونجا که میدونم همیشه و همیشه پارسیکس مورد توجه بچه ها بوده ... آلن باغومیان رو همه به عنوان شخصی که واقعا خدمت کرده به جامعه ی آزاد بیشتر کسانی که میشناسم دوست دارند ! اگر خبری از انتشارات پارسیکس نیست دلیل نمیشه که این حرفو بزنید !
آلن عزیز چندین باری که باهاش صحبت کردم خیلی خوب توضیح میداد و مسیر فکری و فلسفه اش رو توضیح میداد !
آلن عزیز کتاب نوشته و کلی مقاله داره تووی اینترنت و بازار !

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #66 : 24 خرداد 1391، 03:32 ب‌ظ »
اینا رو نمیتونم درک کنم ! امکانش هست بیشتر توضیح بدید ؟

نقل‌قول
ولی الان شل مخصوص خودش رو برای گنوم ساخته و زیبا تر شده!

شل اسکریپت نوشته ؟ یا ... چی کار کرده ؟؟

منظورم جبیر نبود ؛ مینت بود ؛ تا نسخه ۱۲ داشت از گنوم شل استفاده میکرد ولی نسخه ۱۳ اومد سینامون رو ارائه کرد (یعنی بعد ۱۳ نسخه رسید به چیزی که میخواست).

این مسیر هم فقط در صورتی هموار میشه که موانعی بر سر راهش نباشه!

نمونش هم چنین تاپیکی ! که همون اولش میاد دست میزاره رو چیزی که همه ازش شاکین و بر ضد اون تبلیغ میکنه!

دوست عزیز شما بجای اینکه اونجوری پست بدی و قصد تمسخر جبیر رو داشته باشی ؛ بیا و بهش کمک کن؛ شما نیاز نیست کمک مالی میلیونی بکنی به این پروژه ؛ عوضش دو خط کد براش بنویس و بهش هدیه کن (ماشالله که بخش Developers در انجمن جبیر هم بازه)

منظورم از لایق آزادی نبودن هم این بود دقیقا که بجای کمک به دوستی که میخواد برای آزادی شما زحمت بکشه ؛ میاید مسخرش میکنید و تو سر پروژش میزنید!

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #67 : 24 خرداد 1391، 03:44 ب‌ظ »
اینم خبر از انتشار نسخه 4 پارسیکس:

برای اطلاعات بیشتر هم می تونید به اینجا مراجعه کنید.
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1391، 03:49 ب‌ظ توسط mohsen-rashidi »

آفلاین آیدین

• Hero Member
  • *
« پاسخ #68 : 24 خرداد 1391، 03:45 ب‌ظ »
نقل‌قول
منظورم جبیر نبود ؛ مینت بود ؛ تا نسخه ۱۲ داشت از گنوم شل استفاده میکرد ولی نسخه ۱۳ اومد سینامون رو ارائه کرد (یعنی بعد ۱۳ نسخه رسید به چیزی که میخواست).

Cinnamon از کی تا حالا شده شل ؟؟

نقل‌قول
دوست عزیز شما بجای اینکه اونجوری پست بدی و قصد تمسخر جبیر رو داشته باشی ؛ بیا و بهش کمک کن
من قصد تمسخر ندارم و نداشتم ... بهتر بگم من قصد زدن پستی تووی این انجمن نداشتم ولی صحبت های ضد و نقیض و پارادوکس های متعدد از جبیر مجبورم کرد پاسخ بدم !
هنوز جبیر 1 باگ گیری نشده جبیر 2 اومد ! آریوس بعد از 4 نسخه هنوز ادعای فورک رو نداره و خودشو ریمستر میدونه ! اون وقت جبیر از همون اول خودشو فورک دونسته !
برای خودش مصاحبه و .... قبلا گفتم این ها رو نیازی نیست دوباره بگم .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #69 : 24 خرداد 1391، 06:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
همین پارسیدورا که ظاهرا شما طرفدار پر و پا قرصش هستید (از پست هاتون در خبر فدورا ۱۷ فهمیدم) چی اضافه داره نسبت به فدورا؟ اگر Jockey یا Fast-Downloader منظورتونه ؛ باید بگم اگر اونا رو در مخازن فدورا میزاشتند سنگین تر بودن! این نظر شخصی منه.
نظرتون کاملا درسته چون اتفاقا jockey و بقیه‌ی نوآوری‌های پارسیدورا توسط هدایت وطن‌خواه برای فدورا و ردهت بسته‌بندی شده و نگه‌داری می‌شه تا در مخازن این توزیع‌ها قرار بگیره
نقل‌قول
کاری که گنو موفق نشده در بیست سال انجام بده ؛ مطمئن باشید جبیر تا آخر همین امسال انجام میده و جهانی میشه.
گنو نتونسته انحصار رو بشکنه؟ :o فکر می‌کنم با گنو و انقلابی که به‌پا کرد آشنایی ندارید. اگه گنو نبود اصلا گنومی هم نبود که اپل خودش رو بکشه تا سیستم‌عاملش رو شبیه اون کنه. در ضمن شما خیلی قاطع صحبت می‌کنید گویی از اسرار آینده خبر دارید.
نقل‌قول
چه بسا بعدها این شهر برای خود اوبونتو یا حتی دبیان و گنو شاخ نشه ؟
شاخ بشه؟ شاخ؟!! دنیای نرم‌افزار آزاد جای این‌جور شاخ‌شدن‌ها نیست. اگه گنوم می‌خواست جلوی کی‌دی‌ای شاخ بشه یا دبیان جلوی اسلکور الآن نرم‌افزار آزادی وجود نداشت
نقل‌قول
واقعا متاسفم که جوامعی که باید حامی این دوستان باشند اونها رو میرونند!
عامل پیش‌رفت نرم‌افزارهای آزاد همین جوامع آنارشیک اون‌هاست. جوامعی که در اون تنها چیزی شانس بقا داره که جامعه می‌پسنده. اتفاقا این مورد و موارد مشابه نشون‌دهنده‌ی زنده بودن این جامعه و قرار گرفتن اون در مسیر درست آنارشی هست
نقل‌قول
من دارم از الان زمانی که محمدرضا و تیمش (که اسمشون رو یادم نیست ؛ ولی ظاهرا به غیر از رضا و محمدرضا ۲ نفر دیگه هم هستند) اسمشون در کنار افرادی مثل استیو جابز و یا ریچارد استالمن ؛ تیم کوک یا مارک زاکربرگ تحت عنوان «ثروتمند ترین مردان تکنولوژی جهان» میاد رو میبینم
محض اطّلاع ریچارد استالمن به هیچ‌عنوان ثروت‌مند محسوب نمی‌شه و زندگی بسیار ساده‌ای داره. توی آزادی پول کلان نیست، تنها چیزی که هست اجر معنوی و عزّت نفسه
نقل‌قول
ایشون به نظرم فقط قصدشون خدمت به آزادی کاربران ایرانی هست
این تیکه درست مثل صحبت‌های خود محمدرضا جان بود. البته از ایشون با توجه به سنشون پذیرفته هست، اما از شما انتظار بیش‌تری می‌ره. قصد ایشون ثروت‌منترین مرد تکنولوژی شدن هست یا آزادی کاربران ایرانی؟
نقل‌قول
دوستانی هم که مخالف کپی رایت و پتنت ها هستند ؛ کمی واقع بین شوند ؛ چرا که اگر همین پتنت ها نبود ؛ منم میتونستم بیام و بدنه فلان مدل بنز رو بردارم ؛ یه موتور پیکان روش ؛ یه آرم «شاسکول» هم روش بزنم و تحت عنوان خودروی ملی بفروشم!
بله. می‌تونستید. می‌دونید مشکل شما چیه؟ این که به اشتباه فکر می‌کنید این کار بدیه. البته تقصیر شما هم نیست. پروپاگاندای تبلیغاتی ۴۵ ساله که داره این‌ها رو تو گوش شما می‌خونه و شما به مرور باورش کردین. لطفا چشم‌هاتون رو باز کنین
نقل‌قول
پس نتیجه میگیریم که اینها همه از جمله حمایتهایی هست که از تولید کننده میشه
نه. این‌ها همه محدودیت‌هایی هست که به اسم دفاع از حقوق تولید کننده بر تولیدکننده و مصرف‌کننده تحمیل می‌شه
نقل‌قول
به نظرم سهمی که جبیر تا الان در دنیای آزاد داشته ؛ حتی خود کرنل های گنو/هرد هم نداشتند.
:o فقط نگاه می‌کنم…
نقل‌قول
مستندسازی های قوی ایشون
می شه لینک این مستندات رو بدین ما هم استفاده کنیم؟
نقل‌قول
جبیر کانفیگ ظاهریش؛ بسته های از پیش نصب شدش ؛ و خیلی چیزای دیگش رو مطمئنم خیلی ها نمیتونند انجام بدن....
و خیلی‌ها هم می‌تونن ;) خیلی‌ها هم نمی‌تونن جعبه‌ی کبریت طراحی کنن. چه ربطی داره؟ هرکاری رو در جهان درنظر بگیرید خیلی‌ها نمی‌تونن انجامش بدن و خیلی‌ها هم می‌تونن
نقل‌قول
برای اینکه کاربران حداقل دارند ثابت میکنند که لایق آزادی نیستند
این‌جا جاییه که باید وایستید و مسیرتون رو عوض کنید. نه شما و نه هیچ انسان دیگه‌ای حق ندارید که آزادی رو فقط برای عدّه‌ای خاص بدونید و یا حتّا بخواید درباره ی مفهومی با عنوان «لیاقت آزادی» فکر کنید
نقل‌قول
نون فری بودن میشه فقط لوگو ها و ... (که نمیتونن آزاد باشن! شما برید مجوز های GPL و ... رو ببینید همشون کپی رایت دارند).
یک اصل کلّی: همه و هرگز وجود ندارن. شما لوگوی icecat رو درنظر بگیر مثلا. کاملا آزاده. تازه این رو من اتفاقی دیدم. مطمئنا صدها نمونه‌ی دیگه هم هست
نقل‌قول
سر توزیعی مثل پارسیکس هم حتی شما چنین بلایی رو آوردید (از یک سری نسخه هاش دیگه تاپیک خبر انتشار نیست!!!!!!!!!!)
دلیل اون فرق داره. دلیلش مهاجرت استاد باغومیان به خارج از ایران و کند شدن روند توسعه‌ی پارسیکس هست. و این که پارسیکس انجمن خودش رو داره
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین HonarDust

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 37
    • بگو گنو!
« پاسخ #70 : 24 خرداد 1391، 07:13 ب‌ظ »
اومدم فقط دو تا چیز بپرسم.
 یکی این که آیا این دوستمون با پروژه‌ی زمین آیا آشنایی داره یا نه؟
 دوم این که آیا دوستمون با identi.ca آشنایی داره یا نه؟
ـــ
راستی اینجا LSD پخش می‌شه؟

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
« پاسخ #71 : 24 خرداد 1391، 07:36 ب‌ظ »
آدم وقتی این تاپیک و منحصرا پست‌های prp-e و xmlparser رو میخونه واقعا نمیدونه بخنده یا گریه کنه! طرف اومده با استفاده از نرم‌افزارهای آزاد و امکاناتی که ارائه میدن میخواد بشه استیو جابز دوم! از اونجایی که به همین زودی به هدف اول رسید و تیم جبیر از جبیر استفاده میکنن رفته سراغ هدف بعدی و اون چیزی نیست جز به زیر کشیدن مارک زاکربرگ ملعون! تا یکی دو هفته دیگه خبر ورشکست شدن فیس‌بوغ به دست جبیرنکست هم منتشر میشه! البته ناگفته نماند که در طی این مسیر و به عنوان فواید جانبی آن‌چنان خدمات گران‌بهایی هم به جامعه‌ی آزاد کردن که گنو در بیشتر از ۲۰ سال نتونسته حتی خوابش رو ببینه!
جون خودم اصن امکان نداره آدم تو حالت طبیعی این چنین اشعاری بسراید! هر دو (و شاید هم هر دو یکی باشن) دوستمون موقع نوشتن پست شدیدا High هستن!
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1391، 08:04 ب‌ظ توسط PedramPaakzad »

آفلاین xmlparser

• Full Member
  • *
  • Oldman
« پاسخ #72 : 24 خرداد 1391، 08:32 ب‌ظ »
بگذریم...

اگر امکان حذف پست بود تمام پستهای پیشینم رو پاک میکردم چون فقط میخواستم ببینید و بخونید !

باز هم بگذریم.

جناب بهزادی عزیز ؛ شما همیشه تو انجمن بهترین جوابها رو میدید یا اگر قبلا جایی جواب داده شده ارجاع میدید و از این بابت ازتون متشکرم.

اگر واقعا میخواید که به کسی که داره کج میره بگید ؛ بهتره از طریق پ خ ؛ یاهو مسنجر و ... مطرح کنید و محیط عمومی رو متشنج نکنید. اگر هم میخواید سهمی در پیشرفت دوستانمون داشته باشید من گفتم چه کنید!

حداقل کاری که میشه کرد اینه یک بار (نه این که سر هر نسخه جدید نصب کنید) جبیر (یا هر مورد مشابهی! نه تنها توزیع یا سیستم عامل بلکه برنامه ؛ اسکریپت و ... هم شامل میشه) نصب کنید ؛ کرش ؛ ارور و ... رو برای سازندگانش ریپورت کنید تا این دوستان کار بهتری رو ارائه بدن!

بخدا باور کنید این دوستان چیزی جز راحتی شما نمیخوان! حتی پولی هم نیستن که بگیم دارن برای پول در آوردن کار میکنند ؛ نه دوست دارند که بقیه راحت باشند.....

حالا من تو پروژه ها گشتم ظاهرا پروژه Iranix بود که ظاهرا قراره چیزی مشابه gNewSense باشه ؛ یک ریمستر که کاملا شخصی هست ؛ و خیلی چیزهای دیگه!

تاپیک های زیادی هم دیدم که ایده بودند ؛ خب دوستان میتونستند این ایده ها رو در انجمن های مخصوص این توزیعات هم مطرح کنند تا سازندگان عملیشون کنند! (مثلا یکی میگه سافتور سنتر با دش هوم ادغام شه ؛ یکی میگه یونیتی روی KDE و خیلی چیزای دیگه!).

اگر دوستان میخوان کمکی کنند ؛ مثلا بیان یه سری راهنمایی کنند! مثلا نظر من در مورد جبیر اینه : تا نسخه ۲ داده بر مبنای اوبونتو ؛ باریکلا ولی دیگه بسه! بیاد یه نصاب گرافیکی (مثل Ubiquity ) برای آرچ بسازه و کانفیگ ظاهری رو هم روی آرچ پیاده کنه ؛ این طوری خیلی خیلی بیشتر کاربران جذبش میشن (چون هم بیسش متفاوته ؛ هم توزیع قدرتمندی مثل آرچ برای کاربران تازه کار ساده میشه!) .

خیلی ممنون از همتون!

اگر هم قصدتون حمایت از جبیر هست ؛ قصدتون حمایت از آریوس هست ؛ حمایت از پارسیدورا و ... گفتم باید چه کنید.

از همین الان هم میتونید شروع کنید! فقط یکم اراده و یکم اندیشه گروهی میخواد! ماشالله توی ایران هم به اندازه کل دیستروواچ توزیع تولید میشه (در هر لحظه یکی میاد ؛ هیچکدوم بالا نمیان مگر اینکه ما بهشون کمک کنیم!) .

دوستان ؛ باز هم میگم ؛ کسی که تعدد توزیعات رو قبول نداره ؛ خب بجای اینکه بیاد کدهاش رو در یک توزیع بخصوص جمع و جور کنه ؛ میتونه اونها رو هدیه کنه (و یا حتی بفروشه!) و بعد حاصل کارش رو در توزیع ببینه و لذت ببره!

با تشکر.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #73 : 24 خرداد 1391، 08:36 ب‌ظ »
خب این شد حرف منطقی ;)
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #74 : 24 خرداد 1391، 08:36 ب‌ظ »
دوست عزیز جناب دانیال بهزادی استاد ما هستن و نکنن وقتی تازه کاری مثل من میره باگ ریپورت میکنه و اینا ؟!
توصیه من به ناظرین عزیز اینه که تاپیک رو پاک کنید ! من اون اول یه سوال پرسیدم که بخش کوچکیش راجع به جبیر بود و به جواب سوال اصلی  هم رسیدم! بعید میدونم وجود این تاپیک هم خیلی برازنده انجمن باشه
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟