انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45558 بار)

0 کاربر و 23 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #15 : 30 تیر 1391، 02:11 ب‌ظ »
یه نکته ی دیگه software manager هستش, چون اینترنت من ترافیک محدودی داشته هنوز نتونستم امتحانش کنم, ولی اگه دوست داشتید که نظر من رو بدونید, اولش که software manager رو باز کردم تغریبا ذوغ مرگ شدم, خیلی خوشحال شدم که دیدم همه چیز رو آماده و مجانی برام گذاشته.

اکثر برنامه های گنو/لینوکس (مثه فایر فاکس که نسخه ویندوزی هم دارن) حجم نسخه گنو/لینوکسیشون کمتره. علاوه بر اون شما که اینترنتت مثه من محدوده میتونی از mint استفاده کنی که اکثر نرم افزارها رو خودش داره و یا اینکه بری و مخازن اوبونتو رو بگیری و استفاده کنی.

علاوه بر اون من خودم پرحجم ترین نرم افزاری که تو این مدت واس گنو/لینوکس دیدم حدود ۱۰۰مگ بود.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #16 : 30 تیر 1391، 02:17 ب‌ظ »
یه نکته ی دیگه software manager هستش, چون اینترنت من ترافیک محدودی داشته هنوز نتونستم امتحانش کنم, ولی اگه دوست داشتید که نظر من رو بدونید, اولش که software manager رو باز کردم تغریبا ذوغ مرگ شدم, خیلی خوشحال شدم که دیدم همه چیز رو آماده و مجانی برام گذاشته.

اکثر برنامه های گنو/لینوکس (مثه فایر فاکس که نسخه ویندوزی هم دارن) حجم نسخه گنو/لینوکسیشون کمتره. علاوه بر اون شما که اینترنتت مثه من محدوده میتونی از mint استفاده کنی که اکثر نرم افزارها رو خودش داره و یا اینکه بری و مخازن اوبونتو رو بگیری و استفاده کنی.

علاوه بر اون من خودم پرحجم ترین نرم افزاری که تو این مدت واس گنو/لینوکس دیدم حدود ۱۰۰مگ بود.

نرم افزار پر حجم و کم حجم همه جا هست :)

مثلا لاتک با بسته زی پرشین تقریبا 3 گیگ میشه حجمش :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #17 : 30 تیر 1391، 02:20 ب‌ظ »
به نظر بنده هم گنو/لینوکس فعلا مناسب همه‌ی قشر جامعه نیست ، این سیستم عامل به درد افرادی میخوره که دوست دارند با سیستم عامل سروکله بزنند دوستانی که می‌گویند ما رشته ای غیر از کامپیوتر هستیم! اگر ی نگاهی به خودشون بندازند متوجه خواهند شد که با بسیاری از اطلاعات و اصطلاحات و نرم افزارهایی که به رشته کامپیوتر مربوط هست آشنا هستند! درحالت عادی شخص دوست ندارد خودش را وارد این مباحث بکند مگر اینکه دوست داشته باشد یاد بگیرد ، حالا چه اسمش گیک باشد یا هر چیزه دیگه‌ای.
بله دوست عزیز اگر نرم افزار گیمپ و سیستم عامل گنو / لینوکس را جلوی دختر خاله تان گذاشتید و ازش خوشش اومد لازم نیست چیزی بیشتر بگوئید خودش یاد خواهد گرفت.
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 02:25 ب‌ظ توسط Insomnia »

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #18 : 30 تیر 1391، 02:22 ب‌ظ »
فایل های نصاب همه اینجا هستند:

/var/cache/apt/archive
و اگر قبلا دانلود شده باشه Software Center فقط زحمت نصبش رو میکشه ;)
wow, impressive  =D>

ولی باز مشکل resume و stop هست  :'(
اگه میذاشت torrent برنامه های بزرگ رو بگیریم و خورد خورد تو چند روز دانلود کنیم خیلی بهتر بود.
ولی باز هم میشه توی گوگل دنبال فایل installer گشت که توی چند روز دانلود کنیم, ولی خب سخت تر از فایلهای .exe پیدا میشه.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #19 : 30 تیر 1391، 02:27 ب‌ظ »
والا من بدون تعصب دارم نظر میدم, ویندوز هم همچین برای من سیستم عامل مهمی نیست. ولی مثلا برای عوض کردن همین layout کیبورد توی ویندوز alt + shift کافی بود ولی الان برای فارسی باید alt + shift راست رو زد و برای انگلیسی alt + shift چپ در حالی که درون ویندوز راست و چپ نداشت. البته فکر کنم با توجه به تعریفی که از قدرت گنو/لینوکس شنیدم این تنظیمات رو هم بشه به راحتی سفارشی کرد.

ولی تنها مشکلی که دیدم این بود که فقط دکمه ی install داشت, یعنی با این اینترنت ضعیف اگه من یه برنامه ی 400mb رو انتخاب کنم اون برنامه از اینترنت دانلود میشه و نصب میشه و فایل installer پاک میشه. یعنی اگه من سیستم عامل رو عوض کنم به جای این که از installer که قبلا دانلود کردم استفاده کنم باید دوباره اون رو از اینترنت دانلود کنم.
فکر هم نکنم software manager که تا حدی خیلی مفید هست resume و stop رو ساپورت کنه. مثلا تو ویندوز تورنت netbeans IDE رو من توی چند روز با کمک stop و resume دانلود کردم.
ولی اگه افتخار گنو/لینوکس به این هست که توی گوگل لازم نیست به دنبال نرم افزار خواصی بگردیم و همه رو خودش آماده برای ما توی software manager گذاشته, باید به فکر stop و resume برای برنامه های بزرگ و مواقعی که مثلا برق میره هم باشه.

بدون تعصب خواصی نظر دادم.
عزیزم کسی نگفت که شما متعصبانه نظر می‌دی، ولی واقعا با چند روز نمی‌شه نظری به دور از هیجان‌ها داد. گفتم که شما باید یه مدت کار کنی تا قلق همه‌چی بیاد دستت. حالا جواب سوالات:
۱. برای اینکه تنظیم کنی کی‌بوردت با چی عوض بشه این کار رو بکن: اول از همه superkey (همونی علامت ویندوز روشه) رو فشار بده. بعد بنویس system settings و حالا اونو باز کن. این‌جا یه جورایی مرکز تنظیمات سیستم‌عاملت هست. بعد برو تو قسمت Keyboard layout بعد بزن layouts بعد پایین سمت راست نوشته options روی اون کلیک کن به صفحه باز می‌شه تو صفحه‌ی باز شده وسطش نوشته : key(s) to change layout روش کلیک کن و هرچی خواستی انتخاب کن، من shift+caps lock رو انتخاب کردم و همه‌ی keyboard layoutهام با اون عوض می‌شه (فارسی، انگلیسی، اسپرانتو).
۲. همون‌جور که دوست عزیزم توضیح دادن لازم نیست که از اول دانلود کنی و می‌شه از همون‌جایی که گفتن کپیش کنی. در ضمن به صورت اتوماتیک از قطع و ادامه حمایت می‌کنه و نیازی نیست که از اول دانلود کنی. هر موقع که خواستی ادامشو برو دانلود کن.
۳. اگه از تورنت‌ها استفاده می‌کنی فکر کنم به صورت پیش‌فرض برنامه‌‌‌یی که برات تورنت دانلود کنه باشه، اسمش transmission هست. اگه نبود از تو software center جستجو کنی پیداش می‌کنی.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #20 : 30 تیر 1391، 02:30 ب‌ظ »

/var/cache/apt/archive
wow, impressive  =D>

اگه میذاشت torrent برنامه های بزرگ رو بگیریم و خورد خورد تو چند روز دانلود کنیم خیلی بهتر بود.
ولی باز هم میشه توی گوگل دنبال فایل installer گشت که توی چند روز دانلود کنیم, ولی خب سخت تر از فایلهای .exe پیدا میشه.

از این سایت فکر کنم بتونید فایلهای نصاب رو دانلود کنید:

http://getdeb.net

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #21 : 30 تیر 1391، 02:30 ب‌ظ »

نرم افزار پر حجم و کم حجم همه جا هست :)

مثلا لاتک با بسته زی پرشین تقریبا 3 گیگ میشه حجمش :)

نه بابا کجا ۳ گیگ هست! خود اوبونتو ۳ گیگ نیست! من که دانلود کردم یه ۷۰۰ مگابایت بود (البته اکه درست یادم مونده باشه)

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #22 : 30 تیر 1391، 02:57 ب‌ظ »
این سایت هم برای کسانی که دوست دارند پکیج های مخصوص توزیع خودشون رو دانلود کنند:

http://pkgs.org

همه چی اعم از آزاد و غیرآزاد یافت میشه توی سایتش! بازار شام پکیج گنو/لینوکس ه  :D

آفلاین ahmad511800

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 413
    • اخبار استخدامی
« پاسخ #23 : 30 تیر 1391، 03:03 ب‌ظ »
در مورد resume باید بگم پکیجهای گنولینوکس همانند ویندوز یک پکیج نیستند
مثلا vlc در ویندوز یکه فایل exe سی مابایتی است.توی گنو لینوکس این فایل کمتر از 1 یا 2 مگا بایت است.
یعنی فقط خود نرم افزار اصلی وقتی تو softwate center نصب میزنی می بینه کتابخانه های مورد احتیاج مثلا برای پخش mkv و ... کدوم نصب نیست همون را نصب میکنه.
پس برای نصب یک نرم افزار مثل vlc فقط یک فایل دانلود نمیشه چندین فایل دانلود میشه(فکر کنم بالای 10 یا 20)پس اگه 5 تا از اون فایل ها دانلود بشه بقیه که دانلود نشدن بعدن دانلود میشن
مثلا برای vlc این فایل که کمتر از 2 است دانلود میشهhttp://ubuntu.wallawalla.edu/ubuntu//pool/universe/v/vlc/vlc_2.0.1-4_i386.deb
در زمن فایلها را می تونید از اینجا بگیرید http://packages.ubuntu.com/
فکر کنم خودشم از اینجا می گیره
Ewrek reşî le ser me da tê

Degurrmiji dewê merev bihar tê

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #24 : 30 تیر 1391، 03:06 ب‌ظ »

/var/cache/apt/archive
wow, impressive  =D>

شما مودمت رو از سیستم جدا کن و بعد برو از software center یک برنامه رو برای نصب بزن. چون اون موقع به اینترنت وصل نیستی یه پیغام خطا بهت میده که که نمیتونه برنامه رو دانلود کنه و تو اون پیغام خطا لینک فایل deb رو هم بهت میده. میتونی اونا رو راحت شب بزنی واس دانلود و صبح با یک کلیک نصبشون کنی :)

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #25 : 30 تیر 1391، 04:54 ب‌ظ »

/var/cache/apt/archive
wow, impressive  =D>

از این سایت فکر کنم بتونید فایلهای نصاب رو دانلود کنید:

http://getdeb.net
این سایت اجازه دانلود دستی نمیده!
باید مخزنشو اضافه کنی بعد نصب کنی.

آفلاین Talangor (پورغلام)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #26 : 30 تیر 1391، 08:44 ب‌ظ »
دوستان عزیز اگر به انسان از ابتدا زور بگویند و تندی کنند تا مدتها مزاجش به محبت سازگار نخواهد بود.
سعدی علیه الرحمه حکایت نغزی در این باره گفته:
چاه کنی از بازار عطر فروشان در حال گذر بود .که حالش بد میشود.هرچه میکنند حالش به جا نمیآید.حکیم عطاری دستور میدهد که مشتی پهن چهارپابیاورند تا ببوید.به محض بوییدن چاه کن سر حال می آید و از بازار فرار میکند.
قصدم نقل حکایت از زبان سعدی بود.سعدی هم قصد توهین نداشته.

جسارتا این حکایت چه ربطی داشت به این قضیه؟ مگه گفتن اینکه به یه نفر بگی داره مسیر اشتباه رو میره و به همین خاطر به نظرش کارها سخت میاد زور هست؟

عرض کردم قصد جسارت و بی احترامی به شخص خاصی نداشتم.مساله فراگیرتر از شخص خاصیه.خودمنم جزو همین اغفال شده ها بودم.
نه آقا حامد سوء تفاهم شده .لطفا قبل از قضاوت پست رو درست بخون.عرض بنده در مورد زورگویی شرکت های انحصارطلبی مثل ماکروسافت و اپل بود.که ۱ محصول مزخرف رو ارائه کردن و بابت همین محصول کلی هم ملتو میچاپن.
آدم وقتی تا مدت ها تحت سلطه ی انحصار باشه (و ندونه) تا وقتیکه  طعم آزادی رو نچشه نمیفهمه که آزادی چیه.اغلب افرادی که تازه به گنو اومدن شاید به خاطر سختی ها و مشقت های فراوانی که کشیده اند و نمیدونستند که چقدر دارن بیخودی این سختی هارو تحمل میکنند،برای ترک عادت ها و تغییر سلیقه ای که ویندوز براشون درست کرده ممکنه تا مدتی اذیت شن که اینم جای بحث داره.
ضمنا اینجا درست شده برای بحث علمی و منطقی .نیازی به جو سازی نیست.دوستان مباحث علمی دارن مطرح میکنن .;)
« آخرین ویرایش: 30 تیر 1391، 08:58 ب‌ظ توسط Talangor »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین Talangor (پورغلام)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #27 : 30 تیر 1391، 08:54 ب‌ظ »
نظر شخصی من اینه که گنو/لینوکس یه جاهایی به درد من و شما که رشتمون کامپیوتر بوده میخوره و یاد گرفتنش خالی از لطف نیست, ولی مثلا اصلا برای دختر خاله من که رشتش گرافیک هستش و اصلا علاقه ای به اینجور بحثها نداره مناسب نیست.

اتفاقا نکته ی جالبش اونجاست که بدونی هرکسی میتونه احتیاجاتش رو از رایانه مرتفع کنه.مثلا من خودم به صورت حرفه ای از نرم افزارهای گنو برای کار طراحی و گرافیک استفاده میکنم و خیلی بیشتر از اونچه در گذشته با نرافزارهای سنگینی مثله فتوشاپ انجام میدادم.نرم افزار بسیار قوی و کاملی مثل Gimp و Inkscape رو به عنوان یه گرافیست هرگز به نرافزارهای شرکت adobe‌ ترجیح نمیدم.میتونیم در موردش جزء به جزئشون بحث کنیم.
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #28 : 30 تیر 1391، 09:22 ب‌ظ »
نظر شخصی من اینه که گنو/لینوکس یه جاهایی به درد من و شما که رشتمون کامپیوتر بوده میخوره و یاد گرفتنش خالی از لطف نیست, ولی مثلا اصلا برای دختر خاله من که رشتش گرافیک هستش و اصلا علاقه ای به اینجور بحثها نداره مناسب نیست.

اتفاقا نکته ی جالبش اونجاست که بدونی هرکسی میتونه احتیاجاتش رو از رایانه مرتفع کنه.مثلا من خودم به صورت حرفه ای از نرم افزارهای گنو برای کار طراحی و گرافیک استفاده میکنم و خیلی بیشتر از اونچه در گذشته با نرافزارهای سنگینی مثله فتوشاپ انجام میدادم.نرم افزار بسیار قوی و کاملی مثل Gimp و Inkscape رو به عنوان یه گرافیست هرگز به نرافزارهای شرکت adobe‌ ترجیح نمیدم.میتونیم در موردش جزء به جزئشون بحث کنیم.

ببین منم نمیخوام توهین کنم, ولی دیگه تابلوئه داری تعصبی صحبت میکنی, اصلا دیگه این حرفها با عقل جور در نمیاد.
Photoshop خدااااااااست, یعنی میخوای بگی این Gimp که نمیدونم کجا نصب شده ولی شرط میبندم زورکی 6mb هم نمیشه با این Photoshop ۲ گیگابایتی برابره؟ بابا ولمون کن تروخدا, اتفاقا این گربه مسخره با این یه پنل ابزار و یه پنل layer صد سال به پای Photoshop نمیرسه. اگه کارت طراحی باشه میدونی Photoshop هیچوقت تموم نمیشه, هرچقدر که یادبگیریش باز جا واسه یادگرفتن وجود داره. واقعا خیلی قدرتمنده.

والا منم امروز نشستم تک تک برنامه های کاربردی مینت رو باز کردم و باهاشون ور رفتم, اصلا ربطی به این نداره که من باهاشون راحت نیستم و عادت ندارم, تابلوئه کاراییشون از برنامه های ویندوزی کمتره, فقط از این جهت خوبن که سبک هستن و راحت باز میشن. صدای کار کردن هاردت و نمیشنوی.

ولی آخه شمام بدون تعصب نگاه کن, این banshee و gnome کجا کارایی windows media player رو دارن؟ شما میگید بخاطر اینه که من عادت ندارم, ولی باور کنید مسئله عادت و اینجور چیزا نیست. دیگه خنگ که نیستم تفاوت کیفیت رو میفهمم.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #29 : 30 تیر 1391، 09:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی آخه شمام بدون تعصب نگاه کن, این banshee و gnome کجا کارایی windows media player رو دارن؟ شما میگید بخاطر اینه که من عادت ندارم, ولی باور کنید مسئله عادت و اینجور چیزا نیست. دیگه خنگ که نیستم تفاوت کیفیت رو میفهمم.

سلام شب همگی بخیر و خوشی جانب آقای masoudk ببینید من راجع به فتوشاپ و گیمپ نظر نمیدم چون با هیچ کدوم کار نکردم و از زیر و بم آنها خبر ندارم و فکر هم نکنم تا صدسال دیگه با هیچ کدوم کارکنم از این رو مقایسش باشه برای اهل فن . اما راجع به بحث پلیرها آخه اون ویندوز میدیا پلیر چی داره که شما سنگش را به سینه میزنی همین الانشم دوستان و همکارانی که از ویندوز استفاده میکنند یا از vlc و یا kmplayer استفاده میکنند .این windows media player دقیقا شده عین اینترنت اکسپلورر ویندوز که هست منتها اکثریت از فایرفاکس یا کروم و یا اپرا استفاده میکنند .شما نباید به خاطر تازه کار بودن خودت اساس و بنیان چیزی را زیر سوال ببری .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.