انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45578 بار)

0 کاربر و 10 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #60 : 31 تیر 1391، 11:52 ق‌ظ »
ببین دوست عزیز چون کسی که از قبل هیچ تجربه ای از گذشته، درباره لینوکس نداره این مشکلات هست البته در قدیم شرایط سخت تر بود الان بهتر شده. به نظر من برخی از مشکلات نرم افزاری رو اگر شرکت های بزرگ طراحی کنند برای لینوکس مشکلات حله.

در رابطه با امتیاز من از شما روی این موضوع حساس تر بودم اما 100000 با 100000-  هیچ تفاوتی نداره.

البته در نسخه توزیع جبیر که کار ی از گروه جبیر است بساری از این مشکلاتی که برای کاربران ایرانی اتفاق میفته رو قصد داره حل وفصل کنه.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #61 : 31 تیر 1391، 12:48 ب‌ظ »
نمیدونم چی بهتون بگم, احساس کردم داریم از بحث اصلی دور میشیم واسه همین مقایسه ی فتوشاپ رو ادامه ندادم ولی متاسفانه بحث کامل عوض شد. انتخاب نرم افزار ویرایش عکس سلیقه ای هستش و من دیگه بحث اون رو دنبال نمیکنم.

بیاید آروم و دوستانه بحث رو ادامه بدیم. من میخوام گنو/لینوکس رو با همه ی خوبی ها و بدی هاش یاد بگیرم و اگه دارم نظرم و دربارش میدم برای اینه که اینجا فروم بحث آزاده و من اجازه دارم تا چیزی رو که میبینم بنویسم.

من از دوازده سالگیم شروع کردم با ویندوز ۹۸ و me و... . کار کردم و الان که ۲۲ سال دارم توی این ده سال هرگز به بن بستی بر نخوردم که محتاج این بشم یه متخصص گنو/لینوکس بیاد مشکل من و حل کنه. یه کاربر معمولی هم نبودم که فقط فیلم نگاه کنم و آهنگ گوش بدم. من خیلی دوستانه و آروم دارم از شما سوال میکنم مثال بزنید این اطلاعات اضافی که شما میگید از گنو/لینوکس یاد میگیرید کجا به دردتون میخوره که یه کاربر ویندوز با استفاده ی کمتر از مغزش نمیتونه اون رو انجام بده؟

من واقعا دارم به این موضوع فکر میکنم. اگه یه سیستم عاملی مجبورت کنه برای انجام یه کاری کارهای اضافه تری یاد بگیری این هرگز نمیتونه نشان از کامل بودن سیستم عامل باشه.
اگه بگیم تو گنو/لینوکس میشه کارهایی کرد که تو ویندوز نمیشه, اگه توی ویندوز نیازی به این احساس نشه که اون کاربر باید با این مبحث درگیر بشه پس همون بهتر که کاربر درگیرش نباشه. مثل بحث حافظه ی مجازی.

مثلا اگه یه راننده ی ماشینه دنده اتوماتیک که ماشینش خودش دنده رو عوض میکنه در نظر بگیریم, نمیشه بگیم راننده ی یه ماشینی که دندش اتوماتیک نیست از اون جلوتره. چون دنده اتوماتیک راننده ی اول رو تنبل کرده.
خب ویندوز هم شما مجبور می کند که چیزهای جدید یادبگیری فقط ما خیلی وقتها ازش رد میشیم
مثلا من یه برادری دارم که فقط با ویندوز در حد استفاده از فیلم و اینترنت استفاده می کنه و حاضر نیست هیچ چیز جدیدی یادبگیره ولی تقریبا هر دوسه روز یه بار از من می خواهد براش یه کاری انجام بدم حالا از برادر ما گذشته مثلا من یه کاربر ویندوز هستم و یه سر نرم افزار را روی سیستمم نصب کردم که وقتی دستگاه میاد بالا اینها خودبخود اجرا میشن حتی بعضی هاشون را من نمیبینم ولی رم من را اشغال می کنند من می خواهم اینها را پیدا کنم و بدون اینکه حذفشون کنم بگم اجرا نشن
یا یه مثال دیگه من ویندوز ایکس پی داشتم رو سیستمم و بعد یه سون نصب کردم ولی حالا ایکس پی بوت نمیشه آیا من می تونم بدون دانستن bootloader یا boot.ini یا startup و کار کردن با msconfig این مشکلات را حل کنم؟
یا مثلا ویندوز من کند شده باید چیکار کنم یا مثلا من یه بازی روی سیستمم نصب کردم که این بازی اگر وصل میشد به اینترنت دیگه اجرا نمیشد و من به این مشکل برخوردم دیدم بعضی ها برای حل این مشکل ویندوز عوض کرده بودند ولی خب من چون یه مقدار کمی راجع به رجیستری می دونستم با صرف چند دقیقه وقت مشکل را حل کردم و چند صد تا از این مشکلات که کاربرهای ویندوز دارند و برای حلش دنبال جواب نمیرن بلکه فقط ویندوز عوض می کنند
ولی کاربرای گنو/لینوکس خودبخود این مسائل را یاد می گیرن
پی نوشت: من هم بار اول که ابونتو را نصب کردم مشکلات بدتر از شما داشتم تمام اطلاعاتم پاک شد ویندوزم پرید مجبور بودم سه چهار بار اوبونتو را دوباره نصب کنم اذیتم می کرد نرم افزار نداشت ولی بعد از یه مدت کوتاه دو سه ماهه انقدر باهاش راحت شدم که بعد از شش ماه می خواستم با ویندوز کار کنم احساس می کردم ویندوز به شدت سیستم عامل سخت و پیچیده و اعصاب خورد کنی هست

بله درسته, ویندوز هم مباحث پیشرفته داره, مرسی که این نکته رو بهم یادآوری کردید. میتونم بگم کامل فراموش کرده بودم که این چیزها مسائل پیشرفته به حساب میان  ;D

نقل‌قول
در رابطه با امتیاز من از شما روی این موضوع حساس تر بودم اما 100000 با 100000-  هیچ تفاوتی نداره.
بابا من امتیاز آخه به چه دردم میخوره؟ من فقط خندم گرفته بود چون خودم نمیتونستم امتیاز بدم فکر میکردم بقیه هم نمیتونن اشتباهی فکر کرده بودم فقط یه نفر از طرف جامعه ی کاربری داره امتیاز میده.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #62 : 31 تیر 1391، 01:38 ب‌ظ »
من کلا با ظاهر ویندوز مشکل دارم مثلا.
به عبارتی من دوست دارم که کل سیستم mycomputer و desktop و این چیزها رو عوض کنم. اصلا نمیخوام قیافه اکسپلورر رو ببینم‌(اینترنت اکسپلورر نه، اکسپلورر) شما میتونی بگی من چطور میتونم عوضش کنم؟ مثلا تو لینوکس من از گنوم خوشم نمیاد، KDE استفاده میکنم، از اون خوشم نمیاد XFCE هست، از اونم خوشم نمیاد، میرم سراغ dwm با یه ترکیب از نرم افزارهای همه این محیطها.
دوم اینکه من یه دستگاه کوچیک دارم که میخوام روش سیستم عامل نصب کنم، ویندوز سی پی یوشو پشتیبانی نمیکنه، چکار میتونم بکنم؟
سوم، راهی وجود داره من روی لبتاپم که الان نسبتا قدیمیه، ویندوز نصب کنم بعد خودش درایورهامو بشناسه؟ لینوکس حتی اون زمانی که این لبتاپ نو محسوب میشد همشونو خودش شناخت و من اصلا چیزی نصب نکردم.
چهارم من چکار میتونم بکنم که ویندوز خودش مسئولیت برنامه ها رو به عهده بگیره؟ من کلی برنامه نصب میکنم بعد حذف میکنم. منتها بعدش که نگاه میکنم کلی فایل و تنظیمات الکی اضافه میاد. حتما باید یه برنامه نصب کنم اینکارو برام بکنه؟
پنجم من چند وقت پیش یه ویندوز داشتم که درایو C فضاش پر شده بود. توی لینوکس هم همین مشکل پیش اومده بود. درایو ریشه پر شده بود، من اومدم و یه درایو دیگه رو مونت کردم توی پوشه lib و کلی فضا آزاد شد. تو ویندوز راهی نبود جز اینکه پارتیشنهامو انگولک کنم، شما راهی بلدی؟ بنا به سیاست مدیر شبکه، اجازه نصب برنامه خارج از C داده نمیشه متاسفانه، چون فقط C رو فریز میکنن تو محل کارم
ششم : من نمیدونم چرا ویندوز انگشت فحشش آبی رنگه. یعنی تا باهاش کل کل میکنم یه صفحه آبی میده با کلی آشغال که وسطش نوشته، این صفحه آبی اومد چیکار کنم؟ شما آخه میگی با یه کم جستجو برطرف میشد!
هفتم، من یه آنتی ویروس آپدیت دارم تو محل کارم سالیانه کلی هزینه میکنن براش و کاملا قانونیه، ولی این ویروسهای اخیر رو نمیشناسه، هونایی که هدفشون ایران بود یکیشون کلا فلجمون کرد، کلی گزارش دادیم حتی فایل رو فرستادیم برای اون آنتی ویروس ولی آخرش سیستممون پرید و برنگشت
بازم هست،‌ولی من الان کار دارم. شما لطفا این مشکلات منو بگو چطور حل میشن. لطف بزرگی در حقم میکنی.

این مثبت و منفی اینجا خیلی الکی و احمقانست. جدی نگیر. من الان یه مثبت به شمادادم. و بنا به دلایلی که برای منم معلوم نیست و البته زیاد هم بد نیست فکر کنم باید یه تعداد پست مشخصی داشته باشی تا بتونی مثبت منفی بدی :)

عجب تاپیکی شده این تاپیک! تو کمتر از ۲۴ساعت ۲صفحه به نوشته هاش اضافه شد! حوصلم سر رفت از بس خوندم و به تهش نرسیدم :d

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #63 : 31 تیر 1391، 01:51 ب‌ظ »

عجب تاپیکی شده این تاپیک! تو کمتر از ۲۴ساعت ۲صفحه به نوشته هاش اضافه شد! حوصلم سر رفت از بس خوندم و به تهش نرسیدم :d
هنوز تو askubuntu.com نرفتی! اگه سوال بپرسی بری یه‌ساعت دیگه بیای دیگه از تو صفحه‌ی اصلیش رفته! فکر کنم حداقل هر دو سه دقیقه‌ای یه سوال جدید می‌پرسن!

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #64 : 31 تیر 1391، 02:26 ب‌ظ »
سلام
چشم درد گرفتم ولی خیلی خیلی جالب بود دوستان از همتون ممنونم خیلی عالی بود \\:D/

آفلاین ایمان تات داودی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
  • من عاشق XFCE شدم
« پاسخ #65 : 31 تیر 1391، 02:31 ب‌ظ »
نمیدونم چی بهتون بگم, احساس کردم داریم از بحث اصلی دور میشیم واسه همین مقایسه ی فتوشاپ رو ادامه ندادم ولی متاسفانه بحث کامل عوض شد. انتخاب نرم افزار ویرایش عکس سلیقه ای هستش و من دیگه بحث اون رو دنبال نمیکنم.

بیاید آروم و دوستانه بحث رو ادامه بدیم. من میخوام گنو/لینوکس رو با همه ی خوبی ها و بدی هاش یاد بگیرم و اگه دارم نظرم و دربارش میدم برای اینه که اینجا فروم بحث آزاده و من اجازه دارم تا چیزی رو که میبینم بنویسم.

من از دوازده سالگیم شروع کردم با ویندوز ۹۸ و me و... . کار کردم و الان که ۲۲ سال دارم توی این ده سال هرگز به بن بستی بر نخوردم که محتاج این بشم یه متخصص گنو/لینوکس بیاد مشکل من و حل کنه. یه کاربر معمولی هم نبودم که فقط فیلم نگاه کنم و آهنگ گوش بدم. من خیلی دوستانه و آروم دارم از شما سوال میکنم مثال بزنید این اطلاعات اضافی که شما میگید از گنو/لینوکس یاد میگیرید کجا به دردتون میخوره که یه کاربر ویندوز با استفاده ی کمتر از مغزش نمیتونه اون رو انجام بده؟

من واقعا دارم به این موضوع فکر میکنم. اگه یه سیستم عاملی مجبورت کنه برای انجام یه کاری کارهای اضافه تری یاد بگیری این هرگز نمیتونه نشان از کامل بودن سیستم عامل باشه.
اگه بگیم تو گنو/لینوکس میشه کارهایی کرد که تو ویندوز نمیشه, اگه توی ویندوز نیازی به این احساس نشه که اون کاربر باید با این مبحث درگیر بشه پس همون بهتر که کاربر درگیرش نباشه. مثل بحث حافظه ی مجازی.

مثلا اگه یه راننده ی ماشینه دنده اتوماتیک که ماشینش خودش دنده رو عوض میکنه در نظر بگیریم, نمیشه بگیم راننده ی یه ماشینی که دندش اتوماتیک نیست از اون جلوتره. چون دنده اتوماتیک راننده ی اول رو تنبل کرده.
خب ویندوز هم شما مجبور می کند که چیزهای جدید یادبگیری فقط ما خیلی وقتها ازش رد میشیم
مثلا من یه برادری دارم که فقط با ویندوز در حد استفاده از فیلم و اینترنت استفاده می کنه و حاضر نیست هیچ چیز جدیدی یادبگیره ولی تقریبا هر دوسه روز یه بار از من می خواهد براش یه کاری انجام بدم حالا از برادر ما گذشته مثلا من یه کاربر ویندوز هستم و یه سر نرم افزار را روی سیستمم نصب کردم که وقتی دستگاه میاد بالا اینها خودبخود اجرا میشن حتی بعضی هاشون را من نمیبینم ولی رم من را اشغال می کنند من می خواهم اینها را پیدا کنم و بدون اینکه حذفشون کنم بگم اجرا نشن
یا یه مثال دیگه من ویندوز ایکس پی داشتم رو سیستمم و بعد یه سون نصب کردم ولی حالا ایکس پی بوت نمیشه آیا من می تونم بدون دانستن bootloader یا boot.ini یا startup و کار کردن با msconfig این مشکلات را حل کنم؟
یا مثلا ویندوز من کند شده باید چیکار کنم یا مثلا من یه بازی روی سیستمم نصب کردم که این بازی اگر وصل میشد به اینترنت دیگه اجرا نمیشد و من به این مشکل برخوردم دیدم بعضی ها برای حل این مشکل ویندوز عوض کرده بودند ولی خب من چون یه مقدار کمی راجع به رجیستری می دونستم با صرف چند دقیقه وقت مشکل را حل کردم و چند صد تا از این مشکلات که کاربرهای ویندوز دارند و برای حلش دنبال جواب نمیرن بلکه فقط ویندوز عوض می کنند
پی نوشت: من هم بار اول که ابونتو را نصب کردم مشکلات بدتر از شما داشتم تمام اطلاعاتم پاک شد ویندوزم پرید مجبور بودم سه چهار بار اوبونتو را دوباره نصب کنم اذیتم می کرد نرم افزار نداشت ولی بعد از یه مدت کوتاه دو سه ماهه انقدر باهاش راحت شدم که بعد از شش ماه می خواستم با ویندوز کار کنم احساس می کردم ویندوز به شدت سیستم عامل سخت و پیچیده و اعصاب خورد کنی هست

بله درسته, ویندوز هم مباحث پیشرفته داره, مرسی که این نکته رو بهم یادآوری کردید. میتونم بگم کامل فراموش کرده بودم که این چیزها مسائل پیشرفته به حساب میان

بحث من هم همین است یک نفر هم که بخواهد با ویندوز بدون مشکل و عوض کردن هر دوماه یکبار کار کند مجبور است خیلی چیزها یاد بگیرد یعنی ویندوز هم به سادگی که شما می فرمایید نیست تازه بعضی از کارها خیلی سخت تر هم هست و خیلی از چیزهای ویندوز را نمی توانید یاد بگیرید یا ازش سر دربیارید مثلا نصب یه نرم افزار که همون برادر بنده اگر با اوبونتو آشنا بود خیلی راحت تر می تونست نرم افزار نصب کنه یا نصب درایورها یا مشکلاتی که با آنتی ویروس ها داره خب وقتی اینها اینقدر در اوبونتو راحت تر هستند چرا ویندوز؟ یا مثلا همین موضوع ساده ای که شما فرمودید بنده می خواهم زبان صفحه کلیدم را بازدن دکمه های shift+capslockعوض کنم اگر بخواهم در ویندوز این کار را انجام بدهم یر خیلی طولانی برم تازه آخرش می فهم که آن دکمه ها را نمی تونم انتخاب کنم در حالیکه در اوبونتو یه مسیر خیلی کوتاه می رم و هر دکمه ای خاستم را انتخاب می کنم
مسیر ویندوزیش:
control panel-regional and...- languages - detail - key setting -change key
مسیر اوبونتو:
keybord layout - option - key to change layout
انصافا کدام راحت تره تازه من کلی تلاش کردم تا مسیر ویندوزش را پیدا کردم.

« آخرین ویرایش: 31 تیر 1391، 02:34 ب‌ظ توسط ایمان تات داودی »
من عاشق XFCE شدم
(تو پرانتز بگم موقع تغییر مشخصات آواتارم حذف شد من هم عکس کارتون آواتار را گذاشتم جای آواتار)

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #66 : 31 تیر 1391، 02:57 ب‌ظ »

بله درسته, ویندوز هم مباحث پیشرفته داره, مرسی که این نکته رو بهم یادآوری کردید. میتونم بگم کامل فراموش کرده بودم که این چیزها مسائل پیشرفته به حساب میان

بحث من هم همین است یک نفر هم که بخواهد با ویندوز بدون مشکل و عوض کردن هر دوماه یکبار کار کند مجبور است خیلی چیزها یاد بگیرد یعنی ویندوز هم به سادگی که شما می فرمایید نیست تازه بعضی از کارها خیلی سخت تر هم هست و خیلی از چیزهای ویندوز را نمی توانید یاد بگیرید یا ازش سر دربیارید مثلا نصب یه نرم افزار که همون برادر بنده اگر با اوبونتو آشنا بود خیلی راحت تر می تونست نرم افزار نصب کنه یا نصب درایورها یا مشکلاتی که با آنتی ویروس ها داره خب وقتی اینها اینقدر در اوبونتو راحت تر هستند چرا ویندوز؟ یا مثلا همین موضوع ساده ای که شما فرمودید بنده می خواهم زبان صفحه کلیدم را بازدن دکمه های shift+capslockعوض کنم اگر بخواهم در ویندوز این کار را انجام بدهم یر خیلی طولانی برم تازه آخرش می فهم که آن دکمه ها را نمی تونم انتخاب کنم در حالیکه در اوبونتو یه مسیر خیلی کوتاه می رم و هر دکمه ای خاستم را انتخاب می کنم
مسیر ویندوزیش:
control panel-regional and...- languages - detail - key setting -change key
مسیر اوبونتو:
keybord layout - option - key to change layout
انصافا کدام راحت تره تازه من کلی تلاش کردم تا مسیر ویندوزش را پیدا کردم.

نه دیگه, آدرس درستش اینه:
control center - keyboard - layouts - option
به نظر من که هر دوتاشون از نظر user friendly بودن همچین تعریفی ندارن و با هم برابرن.
اون مثال هم واسه این زدم که بگم من انقد تازه کارم که حتی بلد نیستم چه جوری اینارو اینجا تنظیم کنم.

(کلی هم تو فروم های خارجی گشتم تا بفهمم چه جوریه (من جست و جو میکردم keyboard language خیلی شانسی فهمیدم که به جای language باید بنویسم layout))

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #67 : 31 تیر 1391، 03:20 ب‌ظ »
من خودم از لوبونتو استفاده میکنم، خوبی که لینوکس داره میتونی بهش تعریف کنی یک سری برنامه رو برات خودکار تنظیم کنه.
مثلا این مشکل من بود که بین دوزبان در لوبنتو مثل اوبنتو switch نمیکرد.
اینم تایپیکم
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,37672.msg266957.html#msg266957

آفلاین نوید امامی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 42
« پاسخ #68 : 31 تیر 1391، 05:57 ب‌ظ »
والا من بدون تعصب دارم نظر میدم, ویندوز هم همچین برای من سیستم عامل مهمی نیست. ولی مثلا برای عوض کردن همین layout کیبورد توی ویندوز alt + shift کافی بود ولی الان برای فارسی باید alt + shift راست رو زد و برای انگلیسی alt + shift چپ در حالی که درون ویندوز راست و چپ نداشت. البته فکر کنم با توجه به تعریفی که از قدرت گنو/لینوکس شنیدم این تنظیمات رو هم بشه به راحتی سفارشی کرد.

یه نکته ی دیگه software manager هستش, چون اینترنت من ترافیک محدودی داشته هنوز نتونستم امتحانش کنم, ولی اگه دوست داشتید که نظر من رو بدونید, اولش که software manager رو باز کردم تغریبا ذوغ مرگ شدم, خیلی خوشحال شدم که دیدم همه چیز رو آماده و مجانی برام گذاشته.
ولی تنها مشکلی که دیدم این بود که فقط دکمه ی install داشت, یعنی با این اینترنت ضعیف اگه من یه برنامه ی 400mb رو انتخاب کنم اون برنامه از اینترنت دانلود میشه و نصب میشه و فایل installer پاک میشه. یعنی اگه من سیستم عامل رو عوض کنم به جای این که از installer که قبلا دانلود کردم استفاده کنم باید دوباره اون رو از اینترنت دانلود کنم.
فکر هم نکنم software manager که تا حدی خیلی مفید هست resume و stop رو ساپورت کنه. مثلا تو ویندوز تورنت netbeans IDE رو من توی چند روز با کمک stop و resume دانلود کردم.
ولی اگه افتخار گنو/لینوکس به این هست که توی گوگل لازم نیست به دنبال نرم افزار خواصی بگردیم و همه رو خودش آماده برای ما توی software manager گذاشته, باید به فکر stop و resume برای برنامه های بزرگ و مواقعی که مثلا برق میره هم باشه.

بدون تعصب خواصی نظر دادم.

‌تمامی برنامه‌هایی که توسط بسته‌های مدیریت نرم‌افزار مثل Ubuntu Software Center دریافت و نصب میشن نسخه‌ی مربوط به فایل نصبشون که پسوند deb داره تو مسیر /var/cache/apt/archives ذخیره میشن و شما می‌تونی که از این فایل‌ها پیشیبان هم بگیری.
اکر هم قصد داری که برنامه‌ای رو از اینترنت مستقیم دریافت کنی و توی دریافتش کلی گزینه‌ مثل همین stop و resume داشته باشی، پروژه‌ی گنو یه ابزاری داره به اسم wget که قابلیت‌های بسیار بیشتری نسبت به stop و resume کردن داره و می‌تونی ازش استفاده کنی.
آزادی == نرم افزار آزاد == گنو/لینوکس

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #69 : 31 تیر 1391، 06:09 ب‌ظ »
فقط الان موندم تو این جواب که با یه سی دی کینگ میشه ظاهر ویندوز رو عوض کرد. من از ظاهر حرف نمیزنم، من میگم تغییر، کلا تعویض پوسته. یعنی یه چیزی مثل گنوم به KDE
اینکه مثلا تم بریزی روی ویندوز که نشد جواب. شما هر کاری کنی، دست آخر وابسته همون اکسپلورری. من الان thunar دارم، spacefm دارم یا nautilus یا هر چیز دیگه ای، به هیچ کدوم وابسته نیستم.

بعد فکر کنم MS شما رو استخدام کنه، چون شما تنها کسی هستی که ادعا میکنی صفحه آبی رو میتونه حل کنه. این از اون مشکلاتیه که خودشون هم نتونستن حل کنن، در صورتی که من هنگ تو لینوکس ندیدم، حتی اگه کلا X هم هنگ کنه، SysReq به دادم میرسه. نمیدونم شما چطور بدون داشتن اطلاعات در این زمینه ها جواب میدید؟

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #70 : 31 تیر 1391، 06:17 ب‌ظ »
فقط الان موندم تو این جواب که با یه سی دی کینگ میشه ظاهر ویندوز رو عوض کرد. من از ظاهر حرف نمیزنم، من میگم تغییر، کلا تعویض پوسته. یعنی یه چیزی مثل گنوم به KDE
اینکه مثلا تم بریزی روی ویندوز که نشد جواب. شما هر کاری کنی، دست آخر وابسته همون اکسپلورری. من الان thunar دارم، spacefm دارم یا nautilus یا هر چیز دیگه ای، به هیچ کدوم وابسته نیستم.

بعد فکر کنم MS شما رو استخدام کنه، چون شما تنها کسی هستی که ادعا میکنی صفحه آبی رو میتونه حل کنه. این از اون مشکلاتیه که خودشون هم نتونستن حل کنن، در صورتی که من هنگ تو لینوکس ندیدم، حتی اگه کلا X هم هنگ کنه، SysReq به دادم میرسه. نمیدونم شما چطور بدون داشتن اطلاعات در این زمینه ها جواب میدید؟
:D واقعا

دیگه فکر می‌کنم ادامه دادن این تایپیک بی‌مورد باشه. میگن در خانه اگر کس است یک حرف بس است
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #71 : 31 تیر 1391، 06:27 ب‌ظ »

توی کامپیوتر هیچ چیز بدون دلیل اتفاق نمیافته، صفحه آبی به کنار، حتی اگه قدیم یه cd میخواستی رایت کنی میدیدی میسوخت اونم دلیل داشته که سوخته.

صفحه آبی بخاطر مشکل آدرس دهی حافظه ی اصلی میشه. یا مشکل سخت افزاری باید داشته باشی یا اینکه مثلا یه ویروس مثل sirefef.ch داشته باشی. نمیدونم تو سال 2012 هنوز این اتفاق میافته یا نه. من که کلا این error رو فراموش کرده بودم.

منم همون روز اولی که گنو/لینوکس نصب کردم screensaver رو گذاشتم روی random بعد یه screensaver خواص بود که اگه سیستم رو اون میموند بعد صفحه lock میشد اگه موس رو تکون میدادی که صفحه password بیاد به جاش اون Screensaver رو نشون میداد در حالی که سیستم هنگ کرده. چاره ای جز Reboot نداشتی. واسه همین الان Screensaver رو روی none گذاشتم.

گنو/لینوکسم ساخته دست انسانه دیگه مگه میشه توش سوتی نباشه؟

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #72 : 31 تیر 1391، 06:35 ب‌ظ »
یه چیزی رو یادم رفت بگم.
همین دیروز تو یه کتاب خوندم که xfce و kde و mate و غیره فقط میزکار هستن.

توی cd کینگم قشنگ یه چیزایی داره که مثلا تو بالای دسکتاپ میتونی چندتا icon بچینی بعد موس که روشون رفت مثلا zoom بشه.

الان فرق اون desktop با این یکی desktop چیه؟

kde که دیگه مثلا رفتار سیستم عامل رو عوض نمیکنه.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
« پاسخ #73 : 31 تیر 1391، 06:37 ب‌ظ »
@masoudk
شما چند میلیون برای بسترهای نرم افزاریتان هزینه کرده اید ؟
سیستم عامل + نرم افزارهای دفتری ( آفیس )‌ + بستر برنامه نویسی + ویرایش صدا و تصویر + بازی ها ...

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #74 : 31 تیر 1391، 06:39 ب‌ظ »
والا اینجا که عکسش برای ویندوز ۸ هم هست این صفحه آبی مرگ. : http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Screen_of_Death

اما سوال من اینه، سیستم عاملی که توش مشکل آدرس دهی حافظه اصلی ممکنه پیش بیاد، اصولا قابل اعتماده یا نه؟ الان هر برنامه نویسی وقتی یکی دو هفته کد میزنه میدونه که باید درباره دسترسی به فضای غیر مجاز حافظه حواسشو جمع کنه.

دوم اینکه، شما خیلی راحت میتونستی یه Ctrl+Aly+F1-6 ( f1 تا f6 هر کدوم که دوست داشتی ) بزنی بری تو یه tty دیگه، بعد پروسه مزاحم رو kill کنی. ندونستن شما دلیل بر نشدن نیست.
سوتی همیشه هست. منتها یه جا، ما سوتی داریم، گاهی برنامه ها درست کار میکنن، یه جا برنامه ها گاهی سوتی هم میدن.