انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45561 بار)

0 کاربر و 25 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #75 : 31 تیر 1391، 06:41 ب‌ظ »
یه چیزی رو یادم رفت بگم.
همین دیروز تو یه کتاب خوندم که xfce و kde و mate و غیره فقط میزکار هستن.

توی cd کینگم قشنگ یه چیزایی داره که مثلا تو بالای دسکتاپ میتونی چندتا icon بچینی بعد موس که روشون رفت مثلا zoom بشه.

الان فرق اون desktop با این یکی desktop چیه؟

kde که دیگه مثلا رفتار سیستم عامل رو عوض نمیکنه.

والا من الان موندم به کسی که هنوز یک ماه نشده و از این چیزا استفاده نکرده و بعد خیلی راحت مقایسه میکنه چه جوابی بدم.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #76 : 31 تیر 1391، 06:45 ب‌ظ »
توی cd کینگم قشنگ یه چیزایی داره که مثلا تو بالای دسکتاپ میتونی چندتا icon بچینی بعد موس که روشون رفت مثلا zoom بشه.
;D ;D ;D  ](*,)  ](*,)
اون چیزایی که اون بالا میچینی و زوم میکنه یا داک بوده یا ویجت. از این جور چیزا همه جا داریم
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #77 : 31 تیر 1391، 06:56 ب‌ظ »
یه چیزی رو یادم رفت بگم.
همین دیروز تو یه کتاب خوندم که xfce و kde و mate و غیره فقط میزکار هستن.

الان فرق اون desktop با این یکی desktop چیه؟

kde که دیگه مثلا رفتار سیستم عامل رو عوض نمیکنه.
شما چقدر برای کینگ یا لرد یا . . . هزینه می کنید ؟‌ می دونید ارزش این بسته های نرم افزاری چقدر هست ؟!!!

هم مشکل شرعی داره هم مشکل قانونی .

در ضمن شما دارید از 12 سالگی (به قول خودتون) از ویندوز استفاده می کنید ! بهتر نیست مدت طولانی تری با یک

توزیع گنو/لینوکس کار کنید بعد همچین تاپیکی بزنید ؟!

به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 334
  • I love my loneliness
« پاسخ #78 : 31 تیر 1391، 07:38 ب‌ظ »
اگه من هرچی دارم از isohunt دارم بخاطر اینه که یا نمیخوام پول بدم یا نمیتونم پول بدم ولی اگه بخوایم درباره مقایسه نرم افزارهای تجاری با غیر تجاری صحبت کنیم اصلا ربطی به این نداره که چون گرونن پس حتمی بد هستن.

یه سوال من میخوام از شما بپرسم. developer ها به ساپورت مالی احتیاج دارن یا ندارن؟ آیا نباید برای محصولی که ساختن پول در بیارن؟

بعد چیزی رو که شما واقعا بهش پول بدی مطمعن باش از همه طرف ازت پشتیبانی میکنن.

مثلا من یه بار حریف یه ویروس نمیشدم.nod32 یا microsoft security essential تا پیداش میکردن کامپیوتر هنگ میکرد. تسلیم شده بودم و میخواستم ویندوز رو عوض کنم. گفتم حالا بذار یه email به پشتیبانیشون بدم بگم که تا ویروس رو پیدا میکنه سیستم هنگ میکنه. esset بهم جواب داد که Serial number محصولت رو بفرست. ولی مایکروسافت چون آنتی ویروسش رایگان بود و وظیفه ی خودش میدونست که از محصول ویندوزش حمایت کنه یه متخصص رو گذاشت به email های من جواب بده. من هرجور بهتون بگم نمیتونم توصیف کنم که اون متخصص چقدر قشنگ از محصولشون پشتیبانی کرد و چقدر حرفه ای مشکل من رو حل کرد.

ولی اصلا برای گنو/لینوکس چنین سیستمی نذاشتن، چون کسی وظیفه نداره مشکل شما رو حل کنه. فقط forum اصلی گذاشتن که به گفته ی خود شما تو اون شلوغ پلوغی باید به جوابت برسی.

من بارها گفتم هدفم از ساخت این تاپیک این بود که سوال برام پیش اومده بود، ایا زمان گذاشتن برای یادگیری گنو/لینوکس مقرون به صرفه هست؟ درحالی که توی ویندوز با زحمت کمتری به نتایج مساوی با ما میرسن. که من به لطف این تاپیک یاد گرفتم تو گنو/لینوکسم همه چیز این همه که اولش فکر میکردم سخت نیست.

ولی به نظر من شما از گنو/لینوکس برای خودتون یه خدا درست کردید، حتی باور کردید که هیچکس وجود نداره که به ویندوز اهمیت بده. اگه یکم خودتون رو نمرتر کنید میبینید که کلی نرم افزار رایگان برای ظاهر ویندوز ساختن و دارن میسازن، مثلا یه چیزی که Icon های دستکتاپ رو شناور کنه یا مثلا یه ظاهری که Icon ها رو 3D کنه یا مثلا explorer رو transparent کنه، start menu رو تغییر بده و... . من چون به این چیزا علاقه نداشتم زیاد اطلاع ندارم ولی میدونم اگه بیشتر از اینجا نباشه دیگه کمترم نیست.

اصلا ویندوز برای من اهمیتی نداره، من میدونم ویندوز پر از مشکله. من خودم هدفم از نصب لینوکس و عضو شدن تو این فروم مهاجرت به یه سیستم عامل دیگه به غیر از ویندوز بود. خودم از ویندوز راضی نیستم، ولی دارم میبینم شماها هم خیلی با استعاره دارید از گنو/لینوکس تعریف میکنید.
contact masoudk1990@yahoo.com

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #79 : 31 تیر 1391، 07:59 ب‌ظ »
ولی به نظر من شما از گنو/لینوکس برای خودتون یه خدا درست کردید، حتی باور کردید که هیچکس وجود نداره که به ویندوز اهمیت بده.
عزیزم یه جورایی حرف شما درسته و آدم نباید تو هیچ چیزی زیاده روی کنه. فقط نمی‌دونم چرا این گنو/لینوکس اینجوریه که هرکی داخلش می‌شه نسبت بهش یه جورایی غیرت داره و نمی‌تونه تحمل کنه که کسی ازش بد بگه (منم همین‌طور هستم). تا کسی ازش بد می‌گه همه موضع می‌گیرن. ولی ویندوز اینجوری نیست هرکی صدتا فحش هم بهش بده کسی جیزی نمی‌گه (هرجای دنیا که می‌خواد باشه) فقط کافیه یکی به گنو/لینوکس توهین کنه اون‌وقت همه (=گنو/لینوکس کارها) بهشون بر می‌خوره. لین فرهنگ و رسم دنیای نرم‌افزار آزاد و متن‌باز هست، هر کی واردش بشه غرقش می‌شه.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #80 : 31 تیر 1391، 08:12 ب‌ظ »
ولی به نظر من شما از گنو/لینوکس برای خودتون یه خدا درست کردید، حتی باور کردید که هیچکس وجود نداره که به ویندوز اهمیت بده.
عزیزم یه جورایی حرف شما درسته و آدم نباید تو هیچ چیزی زیاده روی کنه. فقط نمی‌دونم چرا این گنو/لینوکس اینجوریه که هرکی داخلش می‌شه نسبت بهش یه جورایی غیرت داره و نمی‌تونه تحمل کنه که کسی ازش بد بگه (منم همین‌طور هستم). تا کسی ازش بد می‌گه همه موضع می‌گیرن. ولی ویندوز اینجوری نیست هرکی صدتا فحش هم بهش بده کسی جیزی نمی‌گه (هرجای دنیا که می‌خواد باشه) فقط کافیه یکی به گنو/لینوکس توهین کنه اون‌وقت همه (=گنو/لینوکس کارها) بهشون بر می‌خوره. لین فرهنگ و رسم دنیای نرم‌افزار آزاد و متن‌باز هست، هر کی واردش بشه غرقش می‌شه.

اون موقع که XP تو اوج خودش بود یادمه (هنوز ویستا نیومده بود)، تو دبیرستان اونایی که عاشق بیل گیتس بودن مثل شما غیرت داشتن رو اسم مایکروسافت  :) حتی تو مدرسه دنبالم میکردن من از مایکروسافت بد میگفتم!
یکی از دوستام تو اتاقش رو کمد عکس بیل گیتس چسبونده بود!

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #81 : 31 تیر 1391، 08:31 ب‌ظ »

اون موقع که XP تو اوج خودش بود یادمه (هنوز ویستا نیومده بود)، تو دبیرستان اونایی که عاشق بیل گیتس بودن مثل شما غیرت داشتن رو اسم مایکروسافت  :) حتی تو مدرسه دنبالم میکردن من از مایکروسافت بد میگفتم!
یکی از دوستام تو اتاقش رو کمد عکس بیل گیتس چسبونده بود!
از نظر من اون آدم دیگه خیلی خود باخته بوده.
ببین مسعود عزیز، اگه شما از ویندزد ۹۵ تا حالا کار کردی من همه محصولات مایکروسافت (از داس تا وین ۸) به صورت حرفه‌ای (شایدم فوق حرفه‌ای یا مثلا خیلی تخصصی!) باهاشون کار کردم و کاملا به زیر و بمشون آشنا هستم (روزی که به دنیا اومدم خونمون کامپیوتر بود و از دو سالگی من wolf n stain 3D بازی می‌کردم!)
من دو سال پیش کامل اومدم ویندزد رو پاک کردم (بزرگترین اشتباهم همین بود) و چسبیدم و اوبونتو ولی خیلی زود ازش زده شدم و تنها نتیجه عملی که این‌کار برام داشت حروم کردن ۲، ۳ گیگ ترافیک بود.
چرا؟
چون باهاش آشنایی نداشتم و یهو افتادم توش، هیچ کاری نمی‌تونستم بکنم، نرم‌افزار‌های معادل رو نمی‌دونستم و ... .
بعد از این دو سال الان ۲، ۳ ماهه که دوباره اوبونتو نصب کردم ولی این‌بار کنار یه وین سون ۶۴ بیت.
اما فرقش اینه که توی این ۲، ۳ ماه ۲، ۳ بار هم نرفتم توی ویندزد (به جز کارهای خاص مثلا وقتی می‌خوام garena بازی کنم) چرا؟
چون یهو نسبت بهش تعصب به‌خرج ندادم. مث بچه آدم گشتم، فکر کردم، کمک گرفتم، یاد گرفتم و حالا میگردم، فکر می‌کنم، یاد میگیرم و تا جایی که بتونم کمک می‌کنم.
من از ویندزد خسته شدم چون هیچ چیز جدیدی برام من نداره دیگه...
اما فک میکنم تا آخر عمر هم توی گنو/لینوکس بگردم بازم مطلب برای یادگیری هست (به خاطر تنوع بسیار بالاش).
امیدوارم فهمیده باشی من چی گفتم...
« آخرین ویرایش: 31 تیر 1391، 08:36 ب‌ظ توسط Matrix.1372 »

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #82 : 31 تیر 1391، 08:41 ب‌ظ »
آقای masoudk لطفا توجه کنید
گنو لینوکس یک سیستم عامل خاص برای افراد خاصه.منظورم این نیست که کاربران لینوکس به کاربران سیستم عامل های دیگه برتری دارن بلکه منظورم از خاص بودن اینه که طرز نگاهشون به سیستم های کامپیوتری با دیگران متفاوته.
کاربران لینوکس سر و کله زدن با سیستم عامل رو یک عمل فرح بخش و بسیار سرگرم کننده می دونن.
از دیدگاه کاربران گنو لینوکس ارور ها چیز های جالبی هستن که بعضا میشه مدت زیادی باهاشون سرگرم شد.شخصی از کاربران لینوکس رو میشناسم که در امضاش نوشته بود I love error!
جامعه کاربری گنو لینوکس دست و پنجه نرم کردن با سیستم عامل و کامپیوتر رو هدر دادن وقت نمیدونه بلکه از این فرصت ها حد اکثر استفاده رو می بره و معلوماتش رو چندین برابر میکنه.
حالا اگه میبینید حوصله ی انجام این کار ها رو ندارید و خوشتون نمیاد از زیر و بم سیستمتون چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری سر دربیارید پس زمان خودتون رو با لینوکس هدر ندید.
در مورد اکو سیستم نرم افزاری لینوکس این مهم رو باید بدونید که هدف این سیستم عامل بیشتر پرداختن به مقوله ی برنامه نویسی و کار کردن در محیط های متنیه.emacs vim و bash در ویندوز هیچ رقیبی ندارن همون طور که شاید 3d max و یا photoshop در لینوکس رقیبی نداشته باشن.

آفلاین masoudk

• Sr. Member
  • *
  • I love my loneliness
« پاسخ #83 : 31 تیر 1391، 09:33 ب‌ظ »
آقای masoudk لطفا توجه کنید
گنو لینوکس یک سیستم عامل خاص برای افراد خاصه.منظورم این نیست که کاربران لینوکس به کاربران سیستم عامل های دیگه برتری دارن بلکه منظورم از خاص بودن اینه که طرز نگاهشون به سیستم های کامپیوتری با دیگران متفاوته.
کاربران لینوکس سر و کله زدن با سیستم عامل رو یک عمل فرح بخش و بسیار سرگرم کننده می دونن.
از دیدگاه کاربران گنو لینوکس ارور ها چیز های جالبی هستن که بعضا میشه مدت زیادی باهاشون سرگرم شد.شخصی از کاربران لینوکس رو میشناسم که در امضاش نوشته بود I love error!
جامعه کاربری گنو لینوکس دست و پنجه نرم کردن با سیستم عامل و کامپیوتر رو هدر دادن وقت نمیدونه بلکه از این فرصت ها حد اکثر استفاده رو می بره و معلوماتش رو چندین برابر میکنه.
حالا اگه میبینید حوصله ی انجام این کار ها رو ندارید و خوشتون نمیاد از زیر و بم سیستمتون چه از لحاظ نرم افزاری و چه از لحاظ سخت افزاری سر دربیارید پس زمان خودتون رو با لینوکس هدر ندید.
در مورد اکو سیستم نرم افزاری لینوکس این مهم رو باید بدونید که هدف این سیستم عامل بیشتر پرداختن به مقوله ی برنامه نویسی و کار کردن در محیط های متنیه.emacs vim و bash در ویندوز هیچ رقیبی ندارن همون طور که شاید 3d max و یا photoshop در لینوکس رقیبی نداشته باشن.

خب این شد یه جواب درست و حسابی، الان دیگه به یه جایی رسیدیم  :D
بله، این خیلی عاقلانه تره که بگید لینوکس قدرتش برای برنامه نویسی تو محیط متنیه تا اینکه بگید چون چندتا دستکتاپ داره قویه. من نمیفهمم بعضی از آقایون چرا اینجوری سینه سپر میکنن و از چیزی مثل banshee دفاع میکنن و بجای اینکه از قدرت واقعی گنو/لینوکس دفاع کنن از یه چیزای دیگه دفاع میکنن و میگن چون چندتا دسکتاپ داره پس قویه.

من شدیدا دوست دارم زودتر برنامه نویسی تو این محیط رو شروع کنم. حتی از گفتنشم به هیجان میام.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #84 : 01 امرداد 1391، 05:21 ق‌ظ »
emacs vim و bash در ویندوز هیچ رقیبی ندارن همون طور که شاید 3d max و یا photoshop در لینوکس رقیبی نداشته باشن.

البته 3ds max یه معادل بسیار قوی‌تر داره به اسم بلندر. هیولاییه برای خودش
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #85 : 01 امرداد 1391، 09:30 ق‌ظ »
emacs vim و bash در ویندوز هیچ رقیبی ندارن همون طور که شاید 3d max و یا photoshop در لینوکس رقیبی نداشته باشن.

البته 3ds max یه معادل بسیار قوی‌تر داره به اسم بلندر. هیولاییه برای خودش
اینم سند اون:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sintel

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
« پاسخ #86 : 01 امرداد 1391، 11:33 ق‌ظ »
بله
جدا نرم افزار قدرتمندیه :)

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #87 : 01 امرداد 1391، 12:19 ب‌ظ »
ولی هیچ آموزش به زبان شیرین پارسی نداره به سایت بلندر ایران هم میری چیزی توش نیست جز اخبار و کتاب سرچ میزنی بازم چیزی نیست جز یک پی دی اف 30 صفحه ای که ناقصه من منکر منابع انگلیسیش نیستم من منکر منابع پارسیش هستم

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #88 : 01 امرداد 1391، 12:30 ب‌ظ »
حدقل یک هفته با لینوکس کار کن ! بعد بیا انتقاد کن ! نه که هنوز دو روز هم نیست!

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #89 : 01 امرداد 1391، 01:00 ب‌ظ »
ولی هیچ آموزش به زبان شیرین پارسی نداره به سایت بلندر ایران هم میری چیزی توش نیست جز اخبار و کتاب سرچ میزنی بازم چیزی نیست جز یک پی دی اف 30 صفحه ای که ناقصه من منکر منابع انگلیسیش نیستم من منکر منابع پارسیش هستم
دوست عزیز بلندر که خیلی راحت مطالب فارسیش گیر میاد.
برنامه اش رو الان نصبی ندارم قبلا نصب می کردم اما چون راسته ی کارم نیست دیگه نصب ندارم.
از documentationهاش یا helpش بود توی بخش زبان ها فارسی هم داشت خیلی هم اتفاقا خوب و واضح ترجمه شده بود.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....