انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد  (دفعات بازدید: 45545 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ava

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1330
پاسخ : گنو/لینوکس زمان را هدر میدهد
« پاسخ #105 : 02 امرداد 1391، 08:02 ب‌ظ »
راستی من قبلا یه سوالی واسم پیش اومده بود نمیدونم چرا نپرسیدم ازتون.

شما چرا با ctrl + capslock زبان کیبوردتون رو عوض میکنید؟  ;D
والا من فکر کنم چون capslock هم باهاش خاموش و روشن میشه بدترین انتخاب میتونه باشه  :-k
جدا باهاش راحتید که عوضش نمیکنید؟
کی من !؟
از کجا فهمیدی حالا !!
صدای پلیس : هاپ هاپ

آفلاین cpt.mazi

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
« پاسخ #106 : 02 امرداد 1391، 09:15 ب‌ظ »
من تا حالا با software center بشتر از 2 گیگ برنامه دانلود و نصب کردم ولی حجم کل این پوشه ی archive بیست مگابایته.
نقل‌قول
شاید با ubuntu tweak همشون رو پاک کرده باشی.
بسته های دانلود شده همونجا قرار میگیرن و شما با نصب نرم افزار aptoncd میتونید یه بکاپ کامل از تمام بسته های دانلود شده بگیرین و توی یه سیستم دیگه ری استور کنین و همه بسته ها رو نصب کنین.
نقل‌قول
+ دقیقا :)
aptoncd هم حتما بگیر :)
البته اینجا همم هست میتونی فایل هاتو از اینجا بگیری
http://pkgs.org
ولی خداییش من تا حالا کلی برنامه دانلود کردم ولی هیچکدومشون توی اون پوشه نیست.ubuntu tweak رو هم ندارم.به هر حال ممنون از جواباتون.
توی اون سایت pkgs.org هم پکیج های مهم مثل GTK library و restricted-extras رو نداره.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #107 : 02 امرداد 1391، 10:03 ب‌ظ »
ولی خداییش من تا حالا کلی برنامه دانلود کردم ولی هیچکدومشون توی اون پوشه نیست.
احتمالا دستوری مثل apt-get clean یا مشابه اون رو اجرا کردید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #108 : 03 امرداد 1391، 06:07 ق‌ظ »

والا من فکر کنم چون capslock هم باهاش خاموش و روشن میشه بدترین انتخاب میتونه باشه  :-k

پیش‌فرضش که با alt+shift هست. ولی من گذاشتمش روی capslock خالی. این‌طوری با یه نگاه به  LED صفحه کلید متوجه می شم که دارم فارسی می نویسم یا انگلیسی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #109 : 03 امرداد 1391، 09:52 ق‌ظ »

عزیزم اگه shift+caps lock باشه دیگه caps lock خاموش یا روش نمی‌شه!
در ضمن تا اونجایی که یادم می‌یاد قدیما!! (۵، ۶ سال پیش) به صورت پیش‌فرض shift+caps lock بود. جدیدا عوضش کردن! برای من که یادآور خاطرات گذشته هست!!!

آفلاین Talangor (پورغلام)

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #110 : 19 امرداد 1391، 02:26 ق‌ظ »
ولی به نظر من شما از گنو/لینوکس برای خودتون یه خدا درست کردید، حتی باور کردید که هیچکس وجود نداره که به ویندوز اهمیت بده.
عزیزم یه جورایی حرف شما درسته و آدم نباید تو هیچ چیزی زیاده روی کنه. فقط نمی‌دونم چرا این گنو/لینوکس اینجوریه که هرکی داخلش می‌شه نسبت بهش یه جورایی غیرت داره و نمی‌تونه تحمل کنه که کسی ازش بد بگه (منم همین‌طور هستم). تا کسی ازش بد می‌گه همه موضع می‌گیرن. ولی ویندوز اینجوری نیست هرکی صدتا فحش هم بهش بده کسی جیزی نمی‌گه (هرجای دنیا که می‌خواد باشه) فقط کافیه یکی به گنو/لینوکس توهین کنه اون‌وقت همه (=گنو/لینوکس کارها) بهشون بر می‌خوره. لین فرهنگ و رسم دنیای نرم‌افزار آزاد و متن‌باز هست، هر کی واردش بشه غرقش می‌شه.

اون موقع که XP تو اوج خودش بود یادمه (هنوز ویستا نیومده بود)، تو دبیرستان اونایی که عاشق بیل گیتس بودن مثل شما غیرت داشتن رو اسم مایکروسافت  :) حتی تو مدرسه دنبالم میکردن من از مایکروسافت بد میگفتم!
یکی از دوستام تو اتاقش رو کمد عکس بیل گیتس چسبونده بود!

به نظرم این غیرت از روی حماقت نیست،فقط هم غیرت نیست.
شما وقتی برای درست کردن چیزی زحمت میکشید ، واز حاصل دست رنج خودتون به راحتی استفاده میکنید،نسبت بهش احساس پیدا میکنید.اما آیا نصبت به چیزی که دیگران برای شما ساختند و شما فقط مصرف کننده اید، همون حس رو دارید؟!

با در نظر گرفتن مهمترین عامل یعنی آزادی که هیچ ربطی به غیرت نداره ، وقتی شما به کمک یک جامعه‌ی آزاد ، سیستم عاملی درست کردی که بدون هیچ سرمایه‌ی انحصارطلبانه ای داره طبق نظر و سلیقه و تلاش شما پیشرفت میکنه و ساخته میشه (که به لحاظ فنی وبدون تعصب هم کمتر رقیب داره) ، یعنی نظر شما برای جامعه مهمه ، یعنی جامعه بر اساس نیاز های خودش چیزی رو ساخته ، قطعا ازش حمایت خواهی کرد.

حالا با تمام این تفاسیر شما میتونید سیستم عامل پیدا کنید؟!هرگز

مهمترین اصول برتری گنو/لینوکس ، دوچیزه

1) اتکا به رکنی استوار مانند جامعه است که قابل قیاس با هیچ سرمایه داری مثل بیل گیتس یا هیچ کسه دیگه ای نیست.
2)  آزادی

اگرچه به لحاظ فنی هم به خاطر همین دواصل قابل قیاس با هیچ سیستم عامل دیگری نیست ، وبیشتر سیستم عامل های دیگر هم برای پیشرفت متوصل به همین اصول شده اند(اگرجه بعد از کسب سود ،اصول رو زیر پامیزارن وخیانت میکنند ، وایده های ناب جوامع آزاد رو میدزدند ، مثه گوگل با اندرویدش ) .
پس غیرت احمقانه رو با  حمایت منطقی و عاقلانه از جامعه‌ی آزاد مساوی ندونیم. :)
« آخرین ویرایش: 19 امرداد 1391، 02:34 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #111 : 19 امرداد 1391، 02:46 ب‌ظ »
ولی به نظر من شما از گنو/لینوکس برای خودتون یه خدا درست کردید، حتی باور کردید که هیچکس وجود نداره که به ویندوز اهمیت بده.
عزیزم یه جورایی حرف شما درسته و آدم نباید تو هیچ چیزی زیاده روی کنه. فقط نمی‌دونم چرا این گنو/لینوکس اینجوریه که هرکی داخلش می‌شه نسبت بهش یه جورایی غیرت داره و نمی‌تونه تحمل کنه که کسی ازش بد بگه (منم همین‌طور هستم). تا کسی ازش بد می‌گه همه موضع می‌گیرن. ولی ویندوز اینجوری نیست هرکی صدتا فحش هم بهش بده کسی جیزی نمی‌گه (هرجای دنیا که می‌خواد باشه) فقط کافیه یکی به گنو/لینوکس توهین کنه اون‌وقت همه (=گنو/لینوکس کارها) بهشون بر می‌خوره. لین فرهنگ و رسم دنیای نرم‌افزار آزاد و متن‌باز هست، هر کی واردش بشه غرقش می‌شه.

اون موقع که XP تو اوج خودش بود یادمه (هنوز ویستا نیومده بود)، تو دبیرستان اونایی که عاشق بیل گیتس بودن مثل شما غیرت داشتن رو اسم مایکروسافت  :) حتی تو مدرسه دنبالم میکردن من از مایکروسافت بد میگفتم!
یکی از دوستام تو اتاقش رو کمد عکس بیل گیتس چسبونده بود!

به نظرم این غیرت از روی حماقت نیست،فقط هم غیرت نیست.
شما وقتی برای درست کردن چیزی زحمت میکشید ، واز حاصل دست رنج خودتون به راحتی استفاده میکنید،نسبت بهش احساس پیدا میکنید.اما آیا نصبت به چیزی که دیگران برای شما ساختند و شما فقط مصرف کننده اید، همون حس رو دارید؟!

با در نظر گرفتن مهمترین عامل یعنی آزادی که هیچ ربطی به غیرت نداره ، وقتی شما به کمک یک جامعه‌ی آزاد ، سیستم عاملی درست کردی که بدون هیچ سرمایه‌ی انحصارطلبانه ای داره طبق نظر و سلیقه و تلاش شما پیشرفت میکنه و ساخته میشه (که به لحاظ فنی وبدون تعصب هم کمتر رقیب داره) ، یعنی نظر شما برای جامعه مهمه ، یعنی جامعه بر اساس نیاز های خودش چیزی رو ساخته ، قطعا ازش حمایت خواهی کرد.

حالا با تمام این تفاسیر شما میتونید سیستم عامل پیدا کنید؟!هرگز

مهمترین اصول برتری گنو/لینوکس ، دوچیزه

1) اتکا به رکنی استوار مانند جامعه است که قابل قیاس با هیچ سرمایه داری مثل بیل گیتس یا هیچ کسه دیگه ای نیست.
2)  آزادی

اگرچه به لحاظ فنی هم به خاطر همین دواصل قابل قیاس با هیچ سیستم عامل دیگری نیست ، وبیشتر سیستم عامل های دیگر هم برای پیشرفت متوصل به همین اصول شده اند(اگرجه بعد از کسب سود ،اصول رو زیر پامیزارن وخیانت میکنند ، وایده های ناب جوامع آزاد رو میدزدند ، مثه گوگل با اندرویدش ) .
پس غیرت احمقانه رو با  حمایت منطقی و عاقلانه از جامعه‌ی آزاد مساوی ندونیم. :)

هر کی آزاده راه خودش رو بره و دقیقا برای همین هم مجوز های آزاد زیادی داریم. بهترین مجوز آزادی که باهاش کار کردم تا بحال Apple Public Source License بوده :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین علی بهجتی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
  • عاشق آزادی
    • جابجا آمدید!
« پاسخ #112 : 20 امرداد 1391، 04:39 ق‌ظ »
چرا باهاش حال کردی ؟
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1391، 04:43 ق‌ظ توسط علی بهجتی »
امیرالمؤمنین (ع) :‌ زکات علم نشر آن است
چرا علم خود را با نوشتن برنامه‌ای آزاد نشر ندهیم‌؟

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #113 : 20 امرداد 1391، 05:35 ق‌ظ »
بهتر نبود اسم تاپیک رو اوض کنید؟
remove the fun of unix with mac

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #114 : 20 امرداد 1391، 08:03 ق‌ظ »

هر کی آزاده راه خودش رو بره و دقیقا برای همین هم مجوز های آزاد زیادی داریم. بهترین مجوز آزادی که باهاش کار کردم تا بحال Apple Public Source License بوده :)

دقیقا هرکسی آزاده راه خودشو بره. اگه غیر از این بود که اسمش آزادی نمیشد.البته بعضیا این وسط از آب گل آلود ماهی میگیرن و جریان آزادی رو به سمت انحصار و... منحرف میکنن و اسمشو رو هم میزارن مجوز های آزاد.(مثه گوگل که آزادی سورس رو مطرح کرد ، و همین اپل که قدرت و سرمایش درخطره)
به نظر من اگه آزادی ملاک باشه، آزادترین مجوز GPL هست.چراکه جلوی هرانحرافی روهم گرفته.

ولی قصدم از طرح این موضوع اصلا بیان مجوز ها و به حاشیه بردن موضوع تاپیک نبود. فقط خواستم بگم مهمترین عامل برتری آزادی و جامعه است.همین. :)

حالا بازم بریم سراغ مباحث فنی ، که جای بحث زیاد داره.که منم چیز یادبگیرم.
البته شانتاژ و جوسازی نکنیم. ;)
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1391، 09:23 ب‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #115 : 20 امرداد 1391، 08:11 ق‌ظ »
یه موضوع خیلی مهم:
 خیلی از نرم افزار ها ی یک سیستم عامل آزاد به سمت یکپارچه سازی پیش میرن(شاید همینم تو سیستم عامل های غیر آزاد باشه که البته به چند شرکت وابسته است).مثلا من برای کارهای سه بعدی حتی تو گیمپ از blender خروجی میگیرم و بعد وارد inkscape میکنم و بعد میارم تو گیمپ .که فکر نکنم اضافه شدن یک قابلیت به گیمپ که مستقیما خودش از blender استفاده کنه سخت باشه،مثه همون کاری که نرم افزار ادیت فیلم Openshot کرده و مستقیما برای ساخت عنوان های سه بعدی از blender استفاده میکنه.
اینو گفتم که بگم بهتره دیدمون هم به این سیستم عامل آزاد یکپارچه و کلی باشه نه اینکه روی تک تک اجزاء فقط بحث کنیم.همه رو باهم ببینیم.
« آخرین ویرایش: 20 امرداد 1391، 08:30 ق‌ظ توسط Talangor (پورغلام) »
M.Mahdi.Pourgholam

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #116 : 20 امرداد 1391، 08:36 ق‌ظ »

من میگم فتوشاپ به فرضم که نرم افزار قوی ، ولی آیا متعلق به ویندوزه؟!خیر
درصورتیکه گیمپ و خیلی نرم افزارهای قدرتمند و متعدد آزاد دیگه ، متعلق به سیستم عامل آزادند.
M.Mahdi.Pourgholam

آفلاین amin-asa

• Full Member
  • *
  • ارسال: 161
« پاسخ #117 : 21 امرداد 1391، 08:22 ق‌ظ »
افرین بر شما و مباحث باحالتون . :P
ادامه بدید تا با همه برنامه های گنو لینوکس اشنا بشیم فردا از ما یه سوال در مورد گرافیک و ساخت انیمیشن و... توی لینوکس پرسیدن یه جواب خوبی بشون بدیم.

من تا الان دارم با ویندوز کار میکنم ولی با دنبال کردن این مباحث به نتایج خوبی رسیدم. \\:D/

نظر بنده:
کنار تمام اینها لینوکس خیلی خیلی برنامه های متنوعی داره!!!!!! \\:D/
مثلا همین که نصب کنی دو سه تا ادیتور پیش فرض داره اینم به جای نوپ پد دیگه ادم چی می خواد؟؟؟ ;D
دیگه چیزی که دیدم نصب پیش فرض open office و مفسر و کامپلایر چند زبان که فکر کنم به همین دلیل کم حجم تر از بقیه سیستم عامل ها شده.

نتیجه
تنوع + حجم کم+ ازادی
البته هنوز معنی ازادی رو درست نگرفتم. :oops:

فکر کنم واسه من فدورا و اوبونتو خوب باشن مگه نه؟
* زندگی خالی نیست *
* مهربانی هست، سیب هست، ایمان هست *
* آری تا شقایق هست، زندگی باید کرد *

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #118 : 21 امرداد 1391، 08:56 ق‌ظ »
امیدوارم این مبحث به جاهای جالب برسه \\:D/

آفلاین sobhan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 139
  • i am how i am and i cannot be changed
« پاسخ #119 : 22 امرداد 1391، 09:17 ب‌ظ »
نقل‌قول
فکر کنم واسه من فدورا و اوبونتو خوب باشن مگه نه؟
ت
من از yum بدم میاد و باحش حال نمی کنم و apt پیش از اندازه user frendly است . اگه از ترمینال نمی ترسی arch و جنتو عالی است.
تو جنتو می تونی هر چند تا پرتاژ بخوای هم زمان ران کنی
remove the fun of unix with mac